Preliminarii Champions League: Steaua - AS Trencin 2-3 / Calificare cu mari emotii

de Mircea Barzoi     HotNews.ro
Miercuri, 22 iulie 2015, 21:22 Sport | Fotbal

FC Steaua vs Trencin
Steaua a reusit calificarea in turul al treilea al Ligii Campionilor cu mari emotii, gratie scorului din tur (2-0), dupa ce AS Trencin a invins-o la Bucuresti, scor 3-2. Daca in prima repriza slovacii au dominat si au intrat la cabine cu un avantaj de doua goluri, Steaua a revenit rapid in partea a doua si a egalat in doar trei minute. Ramasi in 10 oameni, AS Trencin a marcat in final pentru 3-2, iar in prelungiri puteau obtine calificarea daca portarul Cojocaru nu intervenea intr-o situatie de unul la unul cu atacantul advers. Steaua va intalni Partizan Belgrad in turul trei preliminar al Ligii Campionilor.

Principalele faze ale meciului:

Min 90+5: Final de meci. Steaua se califica cu mari emotii.
Min 90: 4 minute de prelungiri.
Min 89: Cojocaru salveaza o ocazie uriasa a slovnilor intr-o situatie unul la unul.
Min 84: Gol Trencin. Wesley reuseste dubla dupa inca o centrare din stanga a lui Jairo.
Min 82: Ultima schimbare la Steaua. Tahar il inlocuieste pe Tade.
Min 74: Trencin ramane in 10 oameni. Rundic primeste al doilea cartonas galben dupa un fault la Rapa.
Min 73: Rabiu intra in locul lui Cogley.
Min 66: Rundic il faulteaza pe Adi Popa si este avertizat.
Min 64: Prima schimbare la Trencin. Guba intra in locul lui Van Kessel.
Min 63: Galben si pentru Muniru dupa o intrare dura.
Min 61: Cartonas galben pentru Chipciu.
Min 60: GOOOL Steaua. Tade suteaza pe sub Semerinec.
Min 59: Penalty pentru Steaua. Cogley il faulteaza in careu pe Hamroun.
Min 57: GOOOL Steaua. Sut superb de la distanta al lui Muniru, mingea se duce aproape de vinclu si Semerinec nu mai poate interveni.
Min 55: Meciul a scazut in intensitate fata de prima repriza.
Min 48: Sut puternic trimis de Adi Popa putin pe langa poarta slovacilor.
Min 46: Repriza a doua incepe cu o noua ocazie pentru Trencin.

Min 45+3: Fluier final al primei reprize dupa inca o sansa de gol pentru Trencin.
Min 45+1: Cea mai mare ocazie pentru Steaua. Ramon respinge de pe linia portii.
Min 41: Ocazie pentru Steaua. Chipciu centreaza din lovitura libera, Hamroun reia cu capul pe spate, dar mintea trece putin pe langa poarta slovacilor.
Min 34: Radoi este nevoit sa faca a doua schimbare. Iese Varela si intra Rapa.
Min 33: Bero vede cartonasul galben dupa o intrare la Guilherme.
Min 31: Acelasi Paul Papp suteaza din afara careului, Semrinec retine.
Min 27: Papp este depasit usor pentru a treia oara, Tosca respinge in corner din fata portii.
Min 21: Gol Trencin. Papp este depasit usor de Jairo care centreaza in fata portii, de unde Bero reia in plasa.
Min 19: Prima schimbare la Steaua. Hamroun intra in locul lui Nicusor Stanciu, accidentat.
Min 13: Gol Trencin. Apararea Stelei este adormita de un schimb de pase in propriul careu, iar Wesley trimite in poarta.
Min 8: Sut al lui Jairo din afara careului, pe langa poarta Stelei.
Min 4: Greseala a lui Cojocaru. Portarul stelist a primit o pasa de la un coechipier si a fost foarte aproape sa piarda mingea dupa o contra a atacantului advers.
Min 3: Prima ocazie. Papp centreaza din dreapta, dar Tade reia cu capul peste poarta.
Min 1: Fluier de inceput.

Echipele de start:

Steaua: Cojocaru - Papp, Varela, Tosca, Guilherme - Breeveld, Sulley Muniru - Ad. Popa, N, Stanciu, Chipciu - Tade

Rezerve: Nita - Rapa, Hamroun, Al. Tudorie, Vl. Mihalcea, Tahar, I. Neagu

Antrenor: Mirel Radoi

AS Trencin: Semrinec - Cogley, Ramon, Rundic, Madu - Lobotka, Koolwijk, Bero - Jairo, Wesley, Van Kessel

Rezerve: Vozar - Skovajsa, Klescik, Ibrahim, Holubek, Opatovsky, Guba

Antrenor: Martin Sevela

13838 vizualizari

• +9 (13 voturi)
    asa ca mergeti la scoala copii ! (Miercuri, 22 iulie 2015, 23:21)

gogu [anonim]

smechereala nu prea tine, trebuie si bac. scoala e sfanta !
  • 0 (8 voturi)
    Steaua vs AS Trencin (Joi, 23 iulie 2015, 0:01)

Marius Game [anonim]

La un pas si Steaua era sa se faca de rusine . Chiar sunt bucuros ca au trecut mai departe si data viitoare sa fie mai atenta si sper ca meciul cu Belgrad sa fie mai bine .