Formatia Pandurii Targu Jiu a invins, luni seara, in deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa ACS Poli Timisoara, in ultimul meci al etapei inaugurale a Ligii I, obtinand prima victorie a actualei editii de campionat, dupa ce in celelalte sase partide s-au inregistrat remize, potrivit Mediafax.

Unicul gol al meciului de luni a fost inscris de Radut, in minutul 54, dintr-o lovitura libera de la aproximativ 20 de metri.

In minutul 52, de la ACS Poli a fost eliminat Gabriel Canu pentru un fault la Mihai Roman. Roman nu a mai putut continua jocul si a fost inlocuit cu Hora, dupa care a fost transportat la spital.

ACS Poli: Kirschtein - Belu, Scutaru, Canu, Dan Popescu - Melinte, Ov. Popescu (Poparadu '76) - Llorente, Hernandez (Barbut '46), Curtean (Zicu '57) - Elek. Antrenor: Dan Alexa

Pandurii Targu Jiu: Mingote - Ungurusanu, Vasco Herculano, Sandru, Momcilovici - Pitian, Mrzljak - Ciucur (Khalouta '86), Radut, Nicoara (Munteanu '67) - Roman (Hora '55). Antrenor: Edward Iordanescu

Cartonase galbene: Curtean '38, Barbut '56 / Mrzljak '5, Momcilovici '63, Ciucur '79, Khalouta '90+3

Cartonas rosu: Canu '52

Meciul a fost arbitrat de o brigada cu Alexandru Tudor la centru, ajutat la cele doua linii de Aurel Onita si Sebastian Stoianov. Arbitru de rezerva a fost Horatiu Fesnic, iar Aron Huzu si Dan Potocianu observatori.

In minutul 59, tehnicianul gazdelor, Dan Alexa a fost trimis in tribuna din cauza protestelor vehemente.