Fundasul Stefan Radu a marcat golul echipei Lazio Roma in finala Cupei Italiei, castigata de Juventus Torino cu scorul de 2-1, dupa prelungiri, miercuri, pe stadionul Olimpic din Roma, potrivit Mediafax.

Stefan Radu a fost capitanul echipei Lazio la acest meci, el marcand cu capul in minutul 4. El a acuzat o accidentare in minutul 70, fiind inlocuit cu Mauricio. Banderola de capitan a fost preluata de Lulici.

Golurile echipei Juventus au fost inscrise de Chiellini '11 si Matri '97.

Juventus a castigat astfel Cupa Italiei pentru a zecea oara si pentru prima oara din sezonul 1994/1995.

Jucatorii antrenati de Massimiliano Allegri au castigat in acest sezon si campionatul Italiei si pot reusi "tripla" daca se vor impune in finala Ligii Campionilor, din 6 iunie, de la Berlin, cu FC Barcelona.