Formatia Dinamo a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), cu echipa Gaz Metan Medias, intr-un meci din etapa a XXXII-a a Ligii I, in care oaspetii au inscris un autogol in minutul 82, iar in minutul 90+4 au egalat, noteaza Mediafax.

Golul dinamovistilor a fost marcat de Plesca de la Gaz Metan Medias, in propria poarta, in minutul 82. Acesta a incercat sa respinga o minge venita de la Grozav, care avea traiectoria paralela cu poarta, dar balonul a intrat in plasa.

In minutul 90+4, Zaharia a egalat cu un sut din interiorul careului, faza la care mingea a fost atinsa si de Serban.

Dinamo: Naumovski - Fai, A. Marc, Bunoza, Filip - Cristescu, Serban - Matei, Alexe (Grozav '75), V. Lazar (Rotariu '37) - M. Niculae (Bilinski '59). Antrenor: Mircea Rednic.

CS Gaz Metan Medias: Plesca - Trtovac, Velazquez, Muth, Szilagyi - Zaharia, Tahar - Munteanu (Avram '65), Bajenaru (Vitinho '65), Figliomeni (Llullaku '75) - D. Roman. Antrenor: Ion Balaur.

Cartonas galben: Velasquez '33

Arbitri: George Gaman - Vasile Marinescu, Vladimir Urzica - Andrei Chivulete, Ionut Coza - Dragos Iliescu

Observatori: Dan Berbecaru, Octavian Goga