Echipa ucraineana Dnepr Dnepropetrovsk, cu fundasul Alexandru Vlad pe banca de rezerve, a terminat la egalitate, joi, in deplasare, scor 1-1 (0-0), cu formatia italiana SSC Napoli, in prima mansa a semifinalelor Ligii Europa, potrivit Mediafax. In celalat meci al serii, Sevilla a reusit un meci mare in fata formatiei lui Tatarusanu si este aproape de o noua prezenta in finala.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

SSC Napoli - Dnepr Dnepropetrovsk 1-1

Gazdele au deschis scorul prin David Lopez, în minutul 50, oaspeţii reuşind egalarea prin Selezniov, în minutul 81.

SSC Napoli: Andujar - Maggio, Raul Albiol, Britos, Ghoulam - Jorginho, David Lopez (Gargano '71) - Callejon (Gabbiadini '77), Hamsik, Insigne (Mertens '82) - Higuain. Antrenor: Rafael Benitez.

Dnepr Dnepropetrovsk: Boiko - Fedeţki, Douglas, Şeberiaşko, Leo Matos - Kankava (Bezus '69), Fedorciuk - Luşkevici (Bruno Gama '57), Rotan, Konoplianka - Kalinici (Selezniov '80). Antrenor: Miron Markevici.

Cartonaş galben: Kankava '24.

Arbitri: Svein Oddvar Moen (central) - Kim Thomas Haglund, Frank Andas (asistenţi) - Ken Henry Johnsen, Svein-Erik Edvartsen (asistenţi suplimentari) - Sven Erik Midthjell (rezervă) - toţi Norvegia.