Echipa Petrolul Ploieşti a terminat la egalitate, luni, în deplasare, scor 1-1 (0-0), cu formaţia Ceahlăul Piatra Neamţ, în ultimul meci al etapei a XXVIII-a a Ligii I, la debutul sârbului Vanja Radinovici pe banca tehnică a gazdelor, conform Mediafax.

Gazdele au deschis scorul prin Stana, în minutul 47, oaspeţii reuşind egalarea prin autogolul lui Markovici, în minutul 90+2.

1-0: Stana a transformat impecabil o lovitură liberă din colţul din dreapta al careului mare.

1-1: N'Koyi a şutat din unghi, Jovici a respins, dar balonul s-a lovit de Markovici şi a intrat în poartă.

Ceahlăul Piatra Neamţ: Jovici - Markovici, Ichim, Buden, Kneif - Ştefănescu (Ad. Gheorghiu '81), Achim, Stana (Aldea '55) - Sialmas (Wellyson '90), Balint, Chitoşcă. Antrenor: Vanja Radinovici.

Petrolul Ploieşti: Cobrea - Alcenat, Filip, Ipsa, Peteleu - Marinescu (Nepomuceno '67), Satli, De Lucas, Pastorini (N'Koyi '81) - Tamuz (Astafei '67), Tchite. Antrenor: Mircea Rednic.

Rezultate înregistrate în partidele disputate, vineri, sâmbătă, duminică şi luni, în etapa a XXVIII-a a Ligii I şi clasamentul competiţiei: