Rapid a invins, luni seara, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Concordia Chiajna, in ultimul meci al etapei a XXVII-a a Ligii I.

Golul a fost marcat de Gecov, in minutul 30.

1-0: Daniel Niculae i-a pasat cu capul lui Gecov, care a inscris din sapte metri.

Rapid: Buchta - Sapunaru, Sapina, Cmovs, Josl - Garai - E. Oriol, Gecov, R. Alves (Coimbra '66), Meulens (Pancu '75) - D. Niculae. Antrenor: Cristiano Bergodi.

Concordia Chiajna: Ramniceanu - Vagner (Pena '78), Maftei, R. Martins, Bucurica - Bruno Madeira, Boldrin - Grigorie (Lovin '22), Purece, Serediuc (Florea '61) - Dina. Antrenor: Marius Baciu.

Pandurii Targu Jiu a fost invinsa, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), de formatia Universitatea Cluj, intr-un meci din etapa a XXVII-a a Ligii I, in care gazdele au ratat un penalti prin Mihai Roman.

Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Nuno Viveiros, in minutul 70. In minutul 53, Pandurii Targu Jiu a ratat un penalti prin Mihai Roman, dupa ce Bambara a comis hent in careu.

0-1: Morar a fost lansat in banda stanga, a centrat in careu si Nuno Viveiros a inscris cu latul din 7 metri.

Pandurii Targu Jiu: Gliwa - Ungurusan, Cordos, Vasiljevici, Momcilovici - Anton, Pintilii (Elton '39) - Radut, Nistor, Nicoara (Buleica '78) - Roman (Eric '61). Antrenor: Eduard Iordanescu.

Universitatea Cluj: Veselevosky - Ciupe, Neag, Skvorc, Bambara - R. Costin, Cr. Munteanu - Nuno Viveiros, Cristocea (Jovanovici '90+1), Morar (Van den Broek '84) - Lemnaru (Calcan '59). Antrenor: Adrian Falub.