Mircea Lucescu: "Ar fi incorect sa plec acum de la Sahtior"

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 4 martie 2015, 11:18 Sport | Fotbal


Mircea Lucescu
Foto: Uefa.com
Dorit de mai multe echipe de top din Turcia, Mircea Lucescu a discutat cu presa din Ucraina despre planurile pentru urmatoarea perioada. "Ar fi incorect sa plec acum de la Sahtior. O sa imi duc contractul la bun sfarsit", a precizat Il Luce.

"O sa-mi duc contractul la bun sfarsit, respect intelegerea. Voi continua sa o antrenez pe Sahtior, am o relatie buna cu presedintele si cu jucatorii. Ar fi fost incorect din partea mea sa las echipa acum, nu am cum sa plec" - Mircea Lucescu, pentru presa din Ucraina, conform Prosport.

In varsta de 69 de ani, Lucescu mai are contract cu Sahtior pana la finalul acestui sezon. Antrenorul a castigat opt campionate, cinci Cupe ale Ucrainei, sase Supercupe si Cupa UEFA in cei zece ani in care a pregatit-o pe Sahtior.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3445 vizualizari

  • +2 (8 voturi)    
    Tramvaie (Miercuri, 4 martie 2015, 11:22)

    CititorulComentator [utilizator]

    Au tramvaie pe acolo? Grija va rog!
    • -1 (7 voturi)    
      Cu tramvaiul (Miercuri, 4 martie 2015, 11:50)

      Vlad [anonim] i-a raspuns lui CititorulComentator

      Nu conteaza povestea cu tramvaiul. Treci peste asta, e poveste veche. Gaseste altceva mai bun de facut.
    • 0 (8 voturi)    
      Nu-i corect (Miercuri, 4 martie 2015, 11:50)

      Close [utilizator] i-a raspuns lui CititorulComentator

      Sa il judeci pe un om doar pe baza unui rahat pe care l-a facut mai ales cand acel lucru e un accident rutier fara victime. Altfel am umbla toti pe strada si ne-am da unul altuia cu ghioaga in cap pentru ce a facut altul candva.
    • 0 (4 voturi)    
      - (Miercuri, 4 martie 2015, 11:53)

      joey [anonim] i-a raspuns lui CititorulComentator

      Stai linistit, Sahtior isi joaca meciurile la Liov sezonul asta. La sute de km distanta de zona de conflict.
      • +2 (2 voturi)    
        Dacă erau deştepţi .... (Miercuri, 4 martie 2015, 14:33)

        Lomecuza [utilizator] i-a raspuns lui joey

        ... jucau vreo 2-3 meciuri la Piatra-Neamţ şi Botoşani ...
  • -1 (3 voturi)    
    Nea Mircea imbraca-ti uniforma si..... (Miercuri, 4 martie 2015, 16:16)

    Plagarus [utilizator]

    ...ramai in transee si vei mai primi 2-3 grade +o pensie militara ! "Erou "ai fost si-n RSR,erou vei fi si-n rasaritul rosu.
  • 0 (0 voturi)    
    hmm (Miercuri, 4 martie 2015, 17:09)

    Sophie [utilizator]

    Asteapta sa te faca praf aia pe acolo...in loc sa pleci mai repede!