Formatia Rapid a incheiat la egalitate, scor 0-0, meciul sustinut, luni, pe teren propriu, in compania echipei FC Viitorul, in etapa a XIX-a a Ligii I, partida in care giulestenii au evoluat in repriza secunda cu doi jucatori mai putin dupa eliminarile lui Daniel Niculae si Tomas Josl, anunta Mediafax.

Daniel Niculae a fost eliminat in minutul 41, dupa ce l-a faultat pe Banel Nicolita. El a primit initial cartonasul galben, insa apoi arbitrul George Gaman i-a acordat cartonasul rosu. In minutul 44 a fost eliminat Josl, dupa un fault asupra lui Catalin Munteanu. Josl mai avea un cartonas galben, in minutul 15.

Rapid Bucuresti: Buchta - Josl, Borda, Cmovs, J.Oriol - Garai, Gecov - Meulens (N. Vasile '46), Rui Miguel (Coimbra '39), D. Niculae - Benson (Cerlinca '84). Antrenor: Cristian Pustai

FC Viitorul: Albut - Hodorogea, Tiru, Mamele, Manea - Nedelcu, Daminuta (Henrique '71) - Nicolita, C. Munteanu, Mitrita (S. Pana '80) - Bonilla. Antrenor: Gheorghe Hagi

La meci au asistat peste 10.000 de spectatori.

ASA Targu-Mures este de neoprit pe teren propriu in Liga 1. Echipa ardeleana a reusit o noua victorie categorica, impotriva Ceahlaului, si ramane singura neinvinsa acasa in acest sezon, conform Digisport.ro.

Bumba a avut prima ocazie, insa nu a nimerit tinta din apropiere. S-a revansat insa in minutul 27, cand a deschis scorul din pasa lui Manolov.

Atacantul bulgar a luftat peste doua minute, insa Zicu a fost atent si a marcat pentru 2-0. A fost primul gol inscris de mijlocasul de 31 de ani in tricoul muresenilor.

Sepsi a avut o ocazie mare pana la pauza, iar ASA si-a marit avantajul in debutul partii secunde. N'Doye a profitat de eroarea lui Ichim si l-a invins pe Calancea, cu a opta sa reusita din acest sezon.

Nemtenii au terminat in zece, dupa eliminarea lui Buden, iar gazdele s-au intrecut in ratari pe final.