CS U Craiova a ajuns la 13 meciuri consecutive fara infrangere in Liga 1, echipa pregatita de Sorin Cartu si Emil Sandoi remizand, scor 0-0, cu FC Steaua (etapa XIX). In urma acestui rezultat, campioana Romaniei a mai pierdut din avantajul castigat in turul de campionat, Petrolul aflandu-se acum la doar 5 puncte distanta.

Costel Galca, antrenor SteauaFoto: steauafc.com

In minutul 50, Pablo Brandan (Craiova) a vazut al doilea cartonas galben si a fost eliminat. In minutul 80, Gabi Tamas a debutat la Steaua.

Click aici pentru rezultate si clasament.

In doua partide disputate in returul de campionat, Steaua a acumulat doar un singur punct (a pierdut cu Rapid in Ghencea si a remizat la Craiova).

Echipe:

CSU Craiova: Balgradean - Achim, Acka, Frasinescu, Vatajelu - Tirnacop, Madson, Brandan, Briceag (Herghelegiu 72)- Bawab (Kay 84), N. Rocha (Mateiu 68)

Steaua: Cojocaru - Rapa, Papp, Varela, Guilherme - Prepelita (cpt), Bourceanu (Tucudean 64) - Popa, Stanciu (Iancu 75), Chipciu - Rusescu (Tamas 80)

Cartonase galbene: Brandan '24, '50, Madson '41 / Râpă '26, Prepeliţă '43, Ad. Popa '81.

Cartonaş rosu: Brandan '50.

In celalalt meci al serii, CFR Cluj a fost zdrobita pe teren propriu cu 4-0 de Pandurii Tg-Jiu si pare condamnata la retrogradare.

Rezultate inregistrate in partidele disputate, vineri, sambata si duminica, in etapa a XIX-a a Ligii I, programul celorlalte meciuri si clasamentul competitiei: