Echipa Dinamo a pierdut primul meci amical disputat in stagiul de pregatire din Turcia, dupa ce a fost invinsa, cu scorul de 3-1 (3-0), de formatia Bursaspor, locul cinci in prima liga turca, informeaza site-ul oficial al gruparii dinamoviste, citat de Mediafax.

Pentru Dinamo a marcat Boubacar, in minutul 89, el transformand un penalti obtinut de Patrick Petre.

Golurile formatiei Bursaspor au fost marcate de Volkan Sen '11, Cedric Bakambu '33 si Ozan Tufan '40.

In partida amicala cu Bursaspor, antrenorul Mihai Teja l-a folosit si pe fundasul central eston Mikk Reintam (24 de ani), care a jucat ultima oara pentru Nomme Kalju FC, in campionatul Estoniei.

In prima repriza a meciului cu Bursaspor, Teja a trimis in teren urmatorii jucatori: Marc - Barboianu, Mikk Reintam, Durimel, S. Filip - I. Serban, ElHamed - C. Matei, V. Lazar, D. Rotariu - M. Niculae.

In partea secunda au evoluat: Marc - Fai, Nedelcearu, Durimel, S. Filip - Boubacar, ElHamed - Gavrila, V. Lazar, Bilinski - M. Niculae.

Au mai jucat: Patrick Petre, A. Radu, Henrique, Dudea

Urmatorul meci al dinamovistilor va avea loc, luni, de la ora 15.00, in compania formatiei FC Erzgebirge Aue (ultimul loc in liga a doua germana).