Formatia CFR Cluj s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei-Timisoreana, dupa ce a invins, cu scorul de 4-3, echipa de liga secunda CS Mioveni, in sferturile de finala ale competitiei, in care in minutul 62 clujenii erau condusi cu scorul de 3-0, anunta Mediafax.

Cupa Romaniei Foto: AGERPRES

Pentru CS Mioveni au marcat Stoica '36, Nila '51, 'Galan '59, iar pentru CFR au incris Tade '62 (penalti), '87, Chanturia '68 si Ivanovksi '90+4.

Golul de 3-3 marcat de clujeni a fost contestat de CS Mioveni, deoarece gazdele asteptau sa primeasca mingea inapoi de la adversari, dupa ce o trimisesera in afara terenului pentru a permite medicilor sa intre pe teren, insa clujenii au ales sa continue faza.

CS Mioveni: Oct. Popescu - Negoita, Calvin, Stoica, Stan - Al. Rauta, Biceanu (Marzeanu '72), Galan - A. Popa, Ayza, Nila (Vintila '61). Antrenor: Claudiu Niculescu

CFR Cluj: Felgueiras - Susic, Larie, I. Rada, Camora - Petrucci, Muniru, Jazvici (Tiago Lopez '46), Jakolis (Chanturia '54) - Tade, Dore (Ivanovski '79). Antrenor: Francisc Dican

Cartonase galbene: Popescu '60, Vintila '82 / Rada '52, Camora '53, Tade '54, Muniru '83

Meciul a fost arbitrat de Dragos Istrate, ajutat de asistentii Cristian Marchidanu si Marius Badea, arbitru de rezerva fiind Marcel Birsan.

Observatorii intalnirii au fost Nicolae Marodin si Sorin Cojocaru.

In momentul in care se indreptau spre vestiare, la finalul meciului, jucatorii clujeni au fost tinta bulgarilor de zapada aruncati de fani din tribune.