Gabi Muresan, suspendat 16 etape dupa ce l-a lovit pe Raul Rusescu

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 5 noiembrie 2014, 15:40 Sport | Fotbal


Gabi Muresan
Foto: AGERPRES
Gabi Muresan a fost suspendat 16 etape, dupa ce l-a lovit cu cotul in pomete pe Raul Rusescu, in timpul partidei dintre ASA Targu Mures si Steaua (Liga 1, etapa XII). Decizia a fost luata miercuri, de catre Comisia de Disciplina a FRF.

Muresan l-a lovit cu cotul in pomete pe Rusescu, provocandu-i acestuia o fractura de os zigomatic. In urma acestui incident, atacantul Stelei a avut nevoie de o interventie chirurgicala (a fost operat cu succes miercuri).

Cu toate ca nu a vazut cartonasul rosu in timpul meciului, Muresan a primit nu mai putin de 16 etape de suspendare.

De asemenea, Ousmane N'Doye (care a fost eliminat dupa fluierul de final al partidei ASA - Steaua, scor 1-0) a primit sase etape de suspendare, dupa ce initial primise doar doua.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4505 vizualizari

  • +5 (9 voturi)    
    lasa-te de fotbal (Miercuri, 5 noiembrie 2014, 16:00)

    nomero [anonim]

    Gabi Muresan atata poate el ! Un pseudo sportiv, frustrat ca nu a ajuns la performanta, adancit in anonimat si in mediocritate. Sa-i fie rusine. Un sport este un sport nu un atack golanesc...Lasa-te de fotbal prietene....
    • 0 (4 voturi)    
      sa fie pedepsit.. (Joi, 6 noiembrie 2014, 12:47)

      tecumseh [utilizator] i-a raspuns lui nomero

      exact ca lacatus cand l-a scos din sport pe ardeleanu !
      • +2 (2 voturi)    
        capra vecinului (Joi, 6 noiembrie 2014, 15:51)

        thebblack [utilizator] i-a raspuns lui tecumseh

        daca in trecut s-a luat o decizie aberanta, neaparat trebuie sa continuam asa.
      • 0 (0 voturi)    
        cine-i ardeleanu........ (Sâmbătă, 8 noiembrie 2014, 19:42)

        oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui tecumseh

        ???????????????????????????????????????////.......nu se compara cu un rusescu, omul de gol al nationalei..............in contextul asta trebuie facuta judecata.
  • +5 (11 voturi)    
    FOARTE BINE, DAR.... (Miercuri, 5 noiembrie 2014, 16:08)

    schroedinger [utilizator]

    Rezultatul final nu se schimba, Rusescu operat va sta mult si bine pe tusa.
    Eu i-as fi interzis sa mai joace si sa plateasca operatia si tratamentul jucatorului stelist.
    Asa poate sa lecuiesc sa mai loveasca ca idiotii!
  • +1 (1 vot)    
    Tratat (de lovituri) cu cotul (Miercuri, 5 noiembrie 2014, 16:27)

    Bogdan [anonim]

    Si astuia tot cu suspendare domnule? Toti primesc cu suspendare. Nu se putea sa ii dea cu executare? Barem o etapa, daca nu o luna, sau chiar un an.

    Si asa (cu executare adica), scapa repede, ba ca nu e recidivist, ba ca e cam batrin (si Muresan nu e chiar tinar), ba mai scrie o carte, si daca are si avocati buni, da si vina pe justitia basista.

    "Fraier nu e ala care cere, fraier e ala care da!"
    • 0 (0 voturi)    
      nu inteleg (Joi, 6 noiembrie 2014, 9:49)

      levierul [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan

      faci o parodie dupa gigi?
  • +2 (2 voturi)    
    corect (Joi, 6 noiembrie 2014, 14:40)

    laur [anonim]

    pana se reface Rusescu 100%, nu ar fi corect sa joace.
  • +1 (1 vot)    
    Accidentare (Vineri, 7 noiembrie 2014, 13:34)

    Andrei [anonim]

    De cand il stiu, Gabi Muresan a fost un jucator brutal. Daca se luau la timp masuri drastice cu el, azi l-am fi avut in lotul Nationalei pe Rusescu. Sa nu aud ca cineva ii ia apararea, ca nu e obiectiva pozitia.