Steaua a castigat la scor de neprezentare (3-0) meciul cu Dinamo, partida contand pentru etapa cu numarul XIII din Liga 1 la fotbal. Szukala, Papp si Keseru au marcat pentru echipa antrenata de Costel Galca. In urma acestui rezultat, campioana a acumulat 31 de puncte, in timp ce Dinamo a ramas cu 22.

Desfasurarea Live Text a partidei Steaua - Dinamo:

90+3' Arlauskis este lovit de inca o petarda, iar Cristi Balaj fluiera finalul partidei. Steaua - Dinamo 3-0

90+2' Bourceanu primeste cartonasul galben

S-au aratat trei minute de prelungire

90' Patrick Petre (baiatul lui Florentin Petre) a intrat pe teren in locul lui Vali Lazar

88' Adi Popa este inlocuit de Nicusor Stanciu

86' Popa trimite perfect, la intalnire, insa Chipciu rateaza sutul dintr-o pozitie clara de gol. Ocazie monumentala pentru Steaua

82' Keseru este inlocuit de Bourceanu

82' Arlauskis a primit ingrijiri medicale dupa ce o petarda a explodat langa el, iar apoi o bricheta l-a lovit in spate

80' Chipciu centreaza la coltul scurt, iar Keseru inscrie cu un sut violent, sub transversala. Steaua - Dinamo 3-0

78' Adi Popa intercepteaza o minge, scapa singur cu Marc, intarzie sutul, insa mingea ajunge la Papp care inscrie la coltul lung. Steaua - Dinamo 2-0

77' Breeveld i-a luat locul lui Sanmartean

76' Boubacar este inlocuit de Bogdan Gavrila la Dinamo

75' Chipciu patrunde prin centrul apararii dinamoviste, insa sutul acestuia, in forta, se duce peste poarta

74' Rotariu intoarce un adversar, dar sutul sau este slab, iar Arlauskis retine

70' Rotariu isi incearca norocul, insa sutul sau este blocat de Filip

64' Sanmartean centreaza, Papp retrimite in fata portii, de unde Varela rateaza incredibil (a trimis cu capul peste poarta, din doar cativa metri)

63' Matei este inlocuit de Dorin Rotariu

57' Alexe trimite pe langa poarta dintr-o pozitie ideala, Dinamo putea egala

52' Keseru intarzie sutul si este blocat de Cordos. Atacantul stelist a ratat o ocazie importanta de a marca

50' Actiune cursiva a ros-albastrilor, minge ajunge la Chipciu, insa sutul acestuia se duce departe de poarta lui Marc

Spectacolul pirotehnic continua in tribune, centralul Cristi Balaj nu mai intrerupe insa jocul

A inceput repriza a doua

Pauza pe Arena Nationala, Steaua - Dinamo 1-0

45+3' Sanmartean centreaza perfect, iar Szukala inscrie cu capul, din apropiere. Steaua - Dinamo 1-0

41' Bilinski reia cu capul, Keseru respinge din fata portii. Ocazie mare pentru Dinamo

37' Szukala trimite cu capul pe langa poarta lui Marc, dupa o lovitura de colt executata de pe partea stanga

36' Filip centreaza de pe stanga, perfect pentru Keseru, dar atacantul stelist rateaza incredibil din doar patru metri - Marc a respins peste poarta cu un reflex incredibil

29' Dubla ocazie pentru Dinamo: Bilinski si Matei nu il pot invinge pe Arlauskis

Steaua are o posesie superioara, dar fara sa aiba ocazii de gol

21' Cristi Tanase primeste o minge la marginea careului mare, intoarce un adversar, dar este blocat in momentul sutului. Jucatorul Stelei a fost insa lent si a ratat o actiune importanta

16' Lovitura libera pentru Steaua: Keseru trimite insa departe, in peluza

9' Alexe scapa singur in careul Stelei, dar este blocat de Arlauskis - prima actiune importanta a partidei