Formatia CFR Cluj s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei-Timisoreana, dupa ce a invins, joi seara, in deplasare, cu scorul de 2-1 (0-1), echipa Rapid, in optimile competitiei, potrivit Mediafax.

Gazdele au deschis scorul prin Pancu, in minutul 10. Pentru CFR Cluj au marcat Dore '79 si Chanturia '87.

Rapid: Bornescu - Tinc, Mera, Iacob, Mendy (Savin '53) - Dica - Martin, Rui Miguel, Pancu, Boukaka (Coman '63) - Rosu (Negru '73). Antrenor: Marian Rada.

CFR Cluj: Felgueiras - T. Lopes, Larie, Rada, Camora - Jakolis (Carp '71), Muniru, Monroy, Fl. Costea (Chanturia '46) - Tade (Ivanovski '46), Dore. Antrenor: Vasile Miriuta.

Cartonase galbene: Savin '67, Rui Miguel '73, Dica '80, Pancu '90+4 / Rada '9, Dore '23, '90+1, Monroy '35, T. Lopes '56, Jakolis '61, Muniru '90+4

Cartonas rosu: Dore '90+1

Meciul a fost arbitrat arbitrat de o brigada condusa de Iulian Dima, cu Vasile Marinescu si Stelian Slabu la cele doua linii.

Arbitru de rezerva a fost Eduard Ionita, iar observatori Dan Petrescu si Adrian Mihalcea.

La meci au asistat aproximativ 3.500 de spectatori.

Fanii de la tribuna a II-a au afisat un banner cu mesajul: "2.11.2014. Noi vrem o Romanie mare, libera si curata - din mana politicienilor falsi patrioti scapata".

Dupa golul al doilea marcat de CFR Cluj, de la tribuna 0 s-a aruncat o sticla de plastic la marginea terenului.