Gaz Metan Medias a terminat la egalitate meciul disputat, sambata, pe teren propriu, cu echipa Ceahlaul Piatra Neamt, scor 2-2 (1-2), in etapa a IX-a a Ligii I, partida in care a evoluat in inferioritate numerica din minutul 55, anunta Mediafax. Golurile gazdelor au fost marcate de Tahar '45+1 si Roman '85. Pentru Ceahlaul au inscris Dumitras '20 si Margina '38.

0-1: Dumitras a deschis scorul cu un sut sub transversala, de la aproximativ opt metri.

0-2: Margina a trimis mingea in poarta gazdelor, dupa o greseala a lui Cretu.

1-2: Tahar a inscris cu un sut de la marginea careului de 6 metri.

2-2: Roman a stabilit scorul final cu un sut din doi metri, dupa o centrare a lui Curtean.

Gaz Metan Medias a ramas in inferioritate numerica in minutul 55, cand a fost eliminat Mujdragici, dupa ce a primit al doilea cartonas galben.

Gaz Metan Medias: Buchta - Cretu, Muth, Mujdragici, Buzean - Tahar, Cristea - R. Roberto, Figliomeni (Curtean '58), C. Petre (Fl. Dan '81) - Roman. Antrenor: Cristian Dulca.

Ceahlaul Piatra Neamt: Calancea - Dumitras, Marc, Cazan, Slavickas - Tabacariu (Ichim '63), Onciu - Popadiuc (Tepes '79), Stefanescu, Margina (Chitosca '60) - Cirjan. Antrenor: Florin Marin.

Cartonase galbene: C. Petre '21, Mujdragici '44, '55, Muth '90 / Tabacariu '30, Margina '37, Dumitras '87, Marc '90+3

Cartonas rosu: Mujdragici '55

Arbitri: Adrian Cojocaru - Vasile Marinescu, Mircea Orbulet - Horatiu Fesnic

Observatori: Nicolae Marodin, Marin Petrache.