Echipa CS Universitatea Craiova a obtinut prima victorie in acest sezon si a parasit ultimul loc al clasamentului, dupa ce a invins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formatia Otelul Galati, intr-un meci din etapa a VII-a a Ligii I, anunta Mediafax.

Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Madson, in minutul 61, cu un sut la vinclu de la 25 de metri.

In minutul 49, Kay a avut un atac violent asupra lui Karlik, iar arbitrul Dragos Istrate i-a acordat direct cartonasul rosu. In minutul 90, Ciftci l-a lovit fara minge pe Brandan si a fost eliminat direct.

CS Universitatea Craiova: Balgradean - Achim, Kay, Izvoranu (Acka '46), Vatajelu - Madson (Plesan '81), Brandan - Baluta (Tarnacop '54), Nuno Rocha, Bancu - Curelea. Director tehnic: Sorin Cartu

Otelul Galati: Plopeanu - Cojoc, Sipovici, Miron, Murgoci - Karlik, Milea (Adascalitei '57) - Zaharia, Tudorie (Jula '60), Cucu - C. Cristea (Ciftci '72). Antrenor: Hans Michael Weiss