Argentina a invins Bosnia Hertegovina cu scorul de 2-1 (1-0 la pauza) duminica, intr-un meci contand pentru Grupa F a Cupei Mondiale, gazduit de celebrul stadion Maracana din Rio de Janeiro. Argentina s-a impus prin autogolul lui Sead Kolasinac (minutul 3) si reusita lui Leo Messi (din minutul 65), golul de onoare al bosniacilor fiind marcat de Vedad Ibisevic (in minutul 84).

Urmatoarele meciuri din Grupa F vor avea loc pe 16 iunie, Iran - Nigeria, la Curitiba (22:00, ora Romaniei), si pe 21 iunie, Argentina - Iran, la Belo Horizonte (19:00) si Nigeria - Bosnia-Hertegovina, la Cuiaba (duminica 22 iunie, 1:00, in Romania), noteaza Agerpres.

Argentina - Bosnia-Hertegovina 2-1 (1-0)

Goluri: Sead Kolasinac (3, autogol), Leo Messi (65), respectiv Vedad Ibisevic (84).

Echipele:

Argentina: 1. Sergio Romero - 3. Hugo Campagnaro (5. Fernando Gago, 46), 17. Federico Fernandez, 2. Ezequiel Garay - 4. Pablo Zabaleta, 14. Javier Mascherano, 16. Marcos Rojo - 11. Maxi Rodriguez (9. Gonzalo Higuain, 46), 7. Angel Di Maria - 10. Lionel Messi (capitan), 20. Sergio Aguero (6. Lucas Biglia, 87). Selectioner: Alejandro Sabella.

Bosnia: 1. Asmir Begovic - 13. Mensur Mujdza (9. Vedad Ibisevic, 69), 3. Ermin Bicakcic, 4. Emir Spahic (capitan), 5. Sead Kolasinac - 7. Muhamed Besic, 20. Izet Hajrovic (19. Edin Visca, 71) - 8. Miralem Pjanic, 10. Zvjezdan Misimovic (18. Haris Medunjanin, 74), 16. Senad Lulic - 11. Edin Dzeko. Selectioner: Safet Susic.