Echipa Steaua Bucuresti a terminat la egalitate, luni, pe teren propriu, scor 2-2 (2-0), cu formatia Pandurii Targu Jiu, in ultimul meci al etapei a XXXII-a a Ligii I, in care gazdele au evoluat in inferioritate numerica din minutul 39, potrivit Mediafax.

Golurile gazdelor au fost marcate de Keseru '8 din penalti si Iancu '16, in timp ce pentru oaspeti au inscris Matulevicius '46 si Nistor '72.

1-0: Keseru a transformat penaltiul acordat de arbitrul Adrian Cojocaru dupa un hent in careu comis de Breeveld.

2-0: Neagu a patruns in partea dreapta, a centrat in fata portii si Iancu a inscris in poarta goala din 3 metri.

Atacantul stelist Federico Piovaccari a primit doua cartonase galbene in doar doua minute si a fost eliminat de arbitrul Adrian Cojocaru.

2-1: Matulevicius a inscris din sapte metri cu un sut la coltul scurt dupa ce a primit o pasa de la un fundas stelist, care a incercat sa respinga balonul.

2-2: Nistor a sutat de la 17 metri, mingea a fost deviata de Matei si a trecut peste Nita.

Steaua Bucuresti: Nita - G. Matei, Rapa, Georgievski, Pirvulescu - Neagu (Tarnovan '70), Filip - Iancu (Valceanu '83), Keseru (Varela '46), Radut - Piovaccari. Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

Pandurii Targu Jiu: Mingote - Pleasca, Paraskevas, Erico, Momcilovici (Shamsin '46) - Anton (Elton '82), Breeveld (Distefano '87) - Dos Santos, Nistor, Nicoara - Matulevicius. Antrenor: Petre Grigoras.

Cartonase galbene: Iancu '26, Piovaccari '38, '39, Keseru '44, Rapa '74, Nita '90+5 / Breeveld '7.

Cartonas rosu: Piovaccari '39.

Arbitri: Adrian Cojocaru (central) - Ovidiu Artene, Ioan Ciocanea (asistenti) - Marius Bocaneala, Bogdan Anghelinei (asistenti suplimentari) - Bogdan Gheorghioiu (rezerva).

Observatori: Aron Huzu, Paul Cazan.