Chelsea a parasit Cupa Ligii Angliei in faza sferturilor, formatia pregatita de Jose Mourinho fiind invinsa de Sunderland, scor 2-1, dupa prelungiri.

Jose MourinhoFoto: Adrian Ilincescu/ HotNews.ro

Sunderland este ocupanta ultimului loc din Premier League si este antrenata de Gustavo Poyet, fost jucator al celor de la Chelsea.

Au marcat: Lee Cattermole (46' - autogol) pentru Chelsea, respectiv Fabio Borini (89') si Sung-Yueng Ki (119') pentru gazde.

Intr-o alta partida a zilei, Manchester City s-a impus, scor 3-1, pe terenul celor de la Leicester.

Echipe:

Sunderland: Mannone - Celustka, O`Shea, Brown, Dossena - Cattermole - Giaccherini, Larsson, Gardner (63 Yong-Ki), Johnson (74 Borini) - Altidore. Antrenor: Gustavo Poyet

Chelsea: Schwarzer - Azpilicueta (70 Essien), Cahill, D. Luiz, Cole - Obi Mikel, Lampard - De Bruyne, Willian, Schurrle (83 Hazard) - Eto`o (74 D. Ba). Antrenor: Jose Mourinho.

Vezi aici rezumatul partidei Sunderland - Chelsea.