Steaua a parasit Champions League (editia 2013-2014) cu o infrangere, campioana Romaniei fiind depasita, scor 1-0, de Chelsea, pe "Stamford Bridge". Echipa lui Laurentiu Reghecampf a evoluat cu mult curaj, a avut cateva actiuni importante, dar pana la urma trupa lui Jose Mourinho a fost mai buna. Steaua a incheiat Grupa E cu trei puncte, in "optimi" urmand sa mearga Chelsea si Schalke.

De la margine se afiseaza 4 minute de prelungire

Min 87 Demba Ba mai marcheaza o data in poarta Stelei, dar arbitrul anuleaza golul pentru offside

Min 78 Latovlevici primeste un cartonas galben pentru un fault impotriva lui Willian

Min 74 La Chelsea, Ramires intra in locul lui Obi Mikel

Min 71 Ultima modificare efectuata de Reghecampf - Piovaccari il inlocuieste pe Kapetanos

Min 71 Oscar rateaza incredibil, dupa o pasa excelenta data de Schürrle

Min 67 Mourinho raspunde la modificarile realizate de antrenorul roman, trimitandu-l pe Schürrle in locul lui Oscar

Min 64 Inca o modificare la Steaua - Leandro Tatu il inlocuieste pe Pintilii

Min 61 - Prima schimbare a meciului este efectuata de Laurentiu Reghecampf - Prepelita ii ia locul lui Stanciu

In acest moment, pe Stamford Bridge se afla 41 181 de spectatori

Min 53 Autorului unicului gol de pana acum, Ba, este foarte aproape sa-si treaca numele de doua ori pe tabela de marcaj

Min 51 Primul cartonas galben pentru Steaua este incasat de Georgievki

Min 48 Cartonas galben pentru Ivanovic, pentru o intrare dura la Pintilii

Repriza a doua a inceput tot cu Chelsea la carma jocului. Nicio schimbare nu a fost efectuata la pauza de catre cei doi antrenori.

La pauza, Dan Petrescu a facut un tur de stadion, in uralele fanilor celor doua grupari.

S-a incheiat prima repriza.

Min 40 O noua ocazie pentru Chelsea - Oscar trimite o pasa periculoasa la firul ierbii, Szukala respinge in corner

Min 31 Lampard trimite putin peste poarta lui Tatarusanu

Partida si-a mai pierdut din ritm, Steaua a reusit sa mai echilibreze raportul in ce priveste posesia mingii.

Min 21 Primul cartonas galben al partidei este vazut de Obi Mikel, pentru un fault in apropiere de propriul careu

Min. 13 Ocazie pentru Steaua - Gabi Iancu primeste o pasa excelenta la marginea careului, dar trage slab, pe langa stalpul portii londonezilor

Min. 10 Gooool, Chelsea!Chelsea deschide scorul prin Demba Ba, care trimite mingea, chiar de langa Georgievski, imparabil pentru Tatarusanu. Initial s-a crezut ca macedoneanul a mai inscris un autogol in favoarea londonezilor, dar reluarile au dat castig de cauza jucatorului gazdelor.

Min. 6 Chelsea s-a instalat in jumatatea de teren a Stelei, Lampard isi incearca si el sutul din afara careului, fara probleme pentru Tatarusanu

Min. 3 Prima ocazie a partidei - David Luiz trimite pe langa poarta un sut din centrul careului, dupa o centrare a lui Willian din primul corner al partidei

A inceput partida. Steaua a avut lovitura de start.

Echipe:

Chelsea:Schwarzer - Cole, Terry, David Luiz, Ivanovic - Mikel - Lampard, Oscar - Hazard, Willian - Ba.

Steaua: Tatarusanu - Latovlevici, Gardos, Szukala, Georgievski - Pintilii - Iancu, Stanciu - Chipiciu - Pirvulescu - Kapetanos.