Formatia FC Brasov a invins, luni seara, cu scorul de 2-1 (2-0), echipa Corona Brasov, intr-un meci din etapa a XIV-a a Ligii I. Golurile partidei disputate pe stadionul Tineretului din Brasov au fost marcate de Mateiu '17 si Buga '39 pentru FC Brasov, respectiv Bus '70 pentru Corona, potrivit Mediafax.

0-1: Mateiu a marcat din 7 metri, dupa centrarea excelenta a lui A. Cristea;

0-2: Buga a marcat in poarta goala, dupa ce in prealabil, Dias a centrat iar A. Cristea a deviat balonul;

1-2: Bus a marcat din 5 metri, cu capul, dupa centrarea lui Neacsa.

In celalalt meci al zilei, ACS Poli Timisoara a invins cu 1-0 (0-0) Otelul la debutul antrenorului german Ewald Lienen pe banca otelarilor.

Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Szekely, in minutul 90+2, care a fost pe faza dupa ce Scutaru a sutat in bara si a inscris cu latul din 6 metri.

Gaz Metan a trecut pe teren propriu cu 1-0 de Concordia Chiajna.

Golul a fost marcat de Florin Dan, in minutul 11, dintr-o lovitura libera de la 17 metri.

In minutul 10, de la Concordia Chiajna a fost eliminat Cretu, pentru o interventie dura la Bud.

Si de la Gaz Metan Medias a fost eliminat un jucator, autorul golului, Florin Dan, in minutul 58, dupa ce a primit al doilea cartonas galben.

Sageata Navodari - Astra Giurgiu 3-4

Au marcat: Chitu '33, '76, Vezan '53 / Yahaya '8, '23, J. Morais '17, Yazalde '27