Steaua a fost aproape de o victorie pe terenul celor de la FC Basel (Champions League, Grupa E), campioana Romaniei fiind egalata in minutul 91, dupa o reusita a lui Sio. Echipa lui Laurentiu Reghecampf a condus dupa golul lui Piovaccari (17'), dar a fost egalata in prelungiri. In urma acestui rezultat, Steaua pastreaza sanse doar matematice de a prinde primavara cupelor europene...

Final de partida in Elvetia: FC Basel - Steaua 1-1

90+1' Sio egaleaza din apropiere, cu un sut la coltul lung... greseala de marcaj a lui Georgievski

87' Sutul centrare al lui Tanase este retinut de Sommer

86' Kapetanos este aproape de gol, dupa o balbaiala in apararea elvetienilor

80' Schar este avertizat cu galben

Jucatorii Stelei pierd prea usor mingea, elvetienii preseaza pe final de meci

77' Gardos reuseste inca o interventie de zile mari - Steaua scapa fara gol primit

76' Kapetanos intra pe teren in locul lui Piovaccari

73' Szukala si Gardos au doua interventii perfecte: Basel a trecut pe langa egalare

66' Sio i-a luat locul lui Delgado

62' Chipciu i-a luat locul lui Stanciu

62' Lovitura de cap a lui Ivanov se duce putin pe langa poarta lui Tatarusanu...ocazie imensa pentru elvetieni

60' Piovaccari prefera un dribling in locul unei pase - Steaua rateaza o actiune importanta

59' Jucatorii lui Basel cer penalti pentru un presupus hent al lui Szukala

50' Stanciu incearca o executie surprinzatoare - mingea se duce putin pe langa bara portii lui Sommer

48' Centrarea lui Georgievski este retinuta de Sommer

46' Filip i-a luat locul lui Pintilii

Pauza in Elvetia: FC Basel - Steaua 0-1

Pintilii, accidentat, va fi schimbat. Steaua va efectua inlocuirea dupa pauza

43' Szukala si Gardos rateaza din apropiere, Steaua a avut sansa de a marca golul doi...Sommer a avut doua interventii senzationale

41' Bourceanu este si el avertizat cu galben dupa un fault facut la centrul terenului

Steaua tine, cel putin pentru moment, mingea departe de poarta lui Tatarusanu

33' Streller cere o lovitura de la 11 metri, atacantul elvetienilor a cazut insa prea usor

28' Sutul lui Tanase, din unghi, este blocat de apararea gazdelor

26' Piovaccari primeste cartonasul galben

25' Tatarusanu intervine salutar in fata lui Salah, elvetienii au trecut pe langa 1-1...

18' Frei suteaza puternic - mingea se duce peste poarta

17' Szukala trimite o pasa perfecta pentru Piovaccari (la limita off-side-ului), iar atacatul italian inscrie cu un sut sub transversala. FC Basel - Steaua 0-1

13' Piovaccari cade in careul mare al elvetienilor dupa un duel cu Schar - centralul lasa jocul sa continue

11' Prima ocazie mare pentru gazde: sutul lui Delgado se duce putin pe langa poarta lui Tatarusanu

11' Szukala a primit cartonasul galben

5' Cursa superba a lui Gardos, insa Stanciu rateaza preluarea...actiune importanta pentru campioana Romaniei

Elvetienii incep in atac partida, gazdele joaca in apropierea careului mare al Stelei

1' Stanciu si Tanase nu se inteleg, Steaua rateaza ocazia unui contraatac