Echipa Sageata Navodari a invins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (2-0), formatia Otelul Galati, in ultimul meci al etapei a XII-a a Ligii I, potrivit Mediafax.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Roman '8 si V. Dinu '42, in timp ce pentru oaspeti a inscris Henrique, in minutul 52.

1-0: Bajenaru a pierdut un balon la mijlocul terenului, acesta a ajuns la Roman care l-a invins pe Simaitis cu un sut la coltul scurt de la 12 metri lateral stanga.

2-0: Florean a centrat din partea dreapta, Sirghi a alunecat in careu si Dinu a inscris cu un sut plasat de la 10 metri.

2-1: Antunes a reluat balonul ca capul spre poarta, Panagopoulos a respins, dar Henrique pe faza a reluat in plasa.

In celalalt meci al zilei, Dinamo Bucuresti a trecut pe teren propriu de Concordia Chiajna cu 2-1.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Tucudean '27 si D. Grigore '60 din penalti, in timp ce pentru oaspeti a inscris Onduku, in minutul 62.

1-0: Tucudean a deschis scorul cu un sut din cadere de la 3 metri, dupa o lovitura libera executata de Curtean.

2-0: Dragos Grigore a transformat penaltiul acordat de arbitrul Marius Bocaneala pentru un fault comis de Cretu asupra lui Serban.

2-1: Onduku a preluat un balon la marginea careului de 16 metri al dinamovistilor si l-a invins pe Naumovski cu un sut in forta.