Formatia Pandurii Targu-Jiu a debutat in grupele Europa League cu o infrangere, echipa lui Cristi Pustai fiind invinsa, scor 1-0, de Dnepr Dnepropetrovsk, din Ucraina. Unicul gol s-a marcat dupa o faza fixa: Rotan (38') a inscris dupa un corner. In cealalta partida a serii din Grupa E, Fiorentina - Pacos Fereira 3-0.

Final de partida: Pandurii - Dnepr 0-1

90+5' Ciucur intoarce doi adversari, dar prefera sutul in locul unei centrari

90+4' Shakhov primeste cartonasul galben

90+4' Seleznyov rateaza din situatie de unu la unu cu Stanca

88' Kulakov a intrat pe teren in locul lui Zozulya la Dnepr (ultima schimbare a oaspetilor)

86' Paulinho este avertizat cu galben

85' Shakhov i-a luat locul lui Konoplyanka la Dnepro

80' Lovitura de cap a lui Zozulya trece putin pe langa poarta formatiei din Targu-Jiu

78' Ciucur primeste cartonasul galben

75' Paulinho l-a inlocuit pe Ungurusan la Pandurii

73' Matheus reia pe langa, din cadere, intr-o faza in care jucatorul celor de la Dnepr avea poarta goala in fata

72' Buleica scapa pe un contraatac, dar sutul sau in diagonala se duce pe langa poarta lui Dnepr. A fost cea mai mare ocazie de gol a gorjenilor

71' Adrović (Pandurii) primeste cartonasul galben

67' Sutul lui Seleznyov este blocat de apararea gorjeana

64' Distéfano l-a inlocuit pe Breeveld la Pandurii

62' Konoplyanka trimite, Stanca evita golul

55' Ciucur a intrat pe teren in locul lui Nicoara

55' Boiko se intinde si respinge o centrare a gazdelor

49' Buleica este semnalizat intr-o pozitie de off-side

46' Seleznyov a intrat pe teren in locul lui Bruno Gama

A inceput repriza a doua

Pauza la Cluj: Pandurii - Dnepr 0-1

44' Stanca retine fara emotii sutul lui Bruno Gama

40' Matheus scapa singur cu Stanca, il dribleaza, dar sutul acestuia este respins incredibil de pe linia portii de Ungurusan. Dnepr a trecut pe langa golul doi

38' Corner pentru Dnepr: mingea ajunge la Rotan, iar acesta inscrie din apropiere, dupa o greseala de marcaj a apartii gorjenilor

31' Rotan (Dnepr) este avertizat cu galben

29' Zozulya trece pe langa gol, fotbalistul oaspetilor se afla insa in pozitie de off-side

Se joaca mult la centrul terenului in ultimele minute, fara actiuni periculoase la cele doua porti

19' Stanca iese dintre buturi si degajeaza o minge periculoasa

Dupa un inceput timid de partida, gorjenii au iesit la atac

17' Sutul lui Buleica (din voleu) trece peste transversala portii lui Boiko

15' Al doilea cartonas galben pentru gazde: Ungurusan

12' Erico (Pandurii) primeste cartonasul galben

12' Centrarea lui Nicoara este respinsa de apararea celor de la Dnepr

8' Breeveld suteaza din afara careului mare - mingea ocoleste spatiul portii oaspetilor

8' Ocazie pentru Dnepr: lovitura de cap a lui Matheus se duce putin pe langa poarta lui Stanca

Formatia din Ucraina domina primele minute ale disputei, gorjenii se afla in aparare