Steaua a invins Dinamo cu 2-1 in derbiul etapei a IV-a a Ligii I, care s-a disputat duminica, de la ora 21.30, pe Arena Nationala din Capitala. Golurile au fost marcate de Latovlevici in minutul 6, Fai in minutul 39 (autogol) si Rotariu in minutul 67.

Dinamo - Steaua, derbiul etapeiFoto: Agerpres

* Meciul s-a incheiat, 1-2 scorul final.

* Minutul 67: Rotariu (intrat la pauza in locul lui Thicot) marcheaza pentru Dinamo.

* Steaua continua sa aiba initiativa si in repriza a doua. Echipa din Ghencea si-a creat 3-4 ocazii importante de gol in prima jumatate a celei de-a doua reprize.

* A inceput repriza a doua.

* Steaua face doua schimbari la pauza: Nikolici intra in locul lui Piovaccari, iar Stanciu in locul lui Cristea

* 2-0 pentru Steaua in minutul 39, autogol Fai