Echipa Astra Giurgiu a terminat la egalitate, joi, pe teren propriu, intr-un meci disputat pe Arena Nationala din Bucuresti, scor 1-1 (1-0), cu formatia cipriota Omonia Nicosia, in prima mansa a turului doi preliminar al Ligii Europa, potrivit Mediafax.

Astra a deschis scorul prin Tembo, in minutul 8, cipriotii reusind egalarea prin Andrade, in minutul 66.

1-0: Budescu a fost lansat in adancime pe partea dreapta, a centrat in careu si Tembo a inscris din cadere de la 6 metri.

1-1: Efrem a executat un corner de pe partea dreapta si fostul jucator rapidist Joao Paulo Andrade a marcat cu o lovitura de cap de la 7 metri.

Astra Giurgiu: Lung jr - Matel, Ben Youssef, A. Muresan, Junior Morais - Seto, Yahaya (Barboianu '87) - Enache (Fatai '72), Budescu, Tembo (De Amorim '65) - Bukari. Antrenor: Daniel Isaila.

Omonia Nicosia: Moreira - Jose, Alabi, J.P. Andrade, Scaramozzino - Marco, Leandro - Taylor (Efrem '64), Nuno Assis (Margaca '88), Schembri (Platini '90+2) - Gikiewicz. Antrenor: Toni Savevski.

Cartonase galbene: Bukari '87 / Nuno Assis '62, Gikiewicz '70.

Arbitri: Maksim Laiuskin (central) - Vitali Drozdov, Ilia Barisnikov (asistenti) - Evgheni Turbin (rezerva) - toti Rusia.

La partida de pe Arena Nationala au asistat 2.164 de spectatori.