Adrian Mititelu a pierdut procesul cu Victor Piturca - Selectionerul trebuie sa primeasca 7 milioane de euro

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 25 iunie 2013, 15:13 Sport | Fotbal


Victor Piturca
Foto: HotNews / DP
Inalta Curte de Casatie si Justitie (ICCJ) a hotarat, in cursul zilei de marti, sa-i dea castig de cauza lui Victor Piturca in procesul in care patronul Universitatii Craiova, Adrian Mititelu, a contestat o decizie a instantelor din fotbal conform careia clubul din Banie era obligat sa plateasca daune in valoare de 7 milioane de euro, dupa ce l-a dat afara pe actualul selectioner al echipei nationale din functia de antrenor, transmite Agerpres.

"Admite recursul declarat de paratul Piturca Victor impotriva sentintei civile nr. 29 din 6 decembrie 2012 a Curtii de Apel Bucuresti - Sectia VII-a civila si pentru cauze privind conflicte de munca si asigurari sociale. Modifica in tot sentinta atacata, in sensul ca respinge actiunea reclamantei Fotbal Club U Craiova SA ca inadmisibila. Irevocabila", se arata in decizia ICCJ.

In decembrie 2012, Curtea de Apel Bucuresti anulase decizia Comisiei de Recurs a FRF, conform careia "U" Craiova era obligata sa plateasca daune in valoare de 7 milioane de euro dupa ce l-a dat afara pe Victor Piturca din functia de antrenor principal.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9792 vizualizari

  • +2 (6 voturi)    
    :))) (Marţi, 25 iunie 2013, 15:23)

    dandra [utilizator]

    s-a scos Vica, primeste jumatate:)
    • -2 (10 voturi)    
      ai un umor oltenesc in gene (Marţi, 25 iunie 2013, 16:02)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      in primul rand ca vica nu e sotia lui, vica e une parachute moldoviene..en fin..apoi ilteanu asta de mititelu n are bani..va cesiona paguba la brutarie mitica si Nashi care au sa ii de abani ptr dezafilierea Craiovei...sa curga zaibarul baiiii
      • +1 (1 vot)    
        :)) (Marţi, 25 iunie 2013, 20:02)

        dandra [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        "Domnule" tu chiar crezi ca imi pasa ca daca piturca barbugiul a castigat bani de la mafiotul mititelul?
        daca da, atunci te inseli amarnic.
        aceasta stire este doar una din minunata si fascinanta romanie, unde un oier este plans de tarani ca a ajuns la puscarie si unde cativa raniti din muntenegru sunt mai speciali decat miile de raniti din romania....
        vrei sa continui?
        • 0 (0 voturi)    
          şi...? (Miercuri, 26 iunie 2013, 9:01)

          barbu007 [utilizator] i-a raspuns lui dandra

          chiar dacă nu continui tu, deşi ai tdreptate, ei n-au de gând să se oprească.
      • 0 (0 voturi)    
        in primul rand, (Miercuri, 26 iunie 2013, 9:27)

        dbdb [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Vica e lituanianca.
  • +2 (4 voturi)    
    minunat... (Marţi, 25 iunie 2013, 17:10)

    liviu_ [utilizator]

    asta e un fel de ranieri.... trece pe la 5 echipe , nu face nimic, e demis pentru "performanta" si primeste o caruta de bani....
    ce frumoasa e viata...
    avem un antrenor capusa cu un contract beton ca doar nasu il vrea sa-i faca jocurile si cu o condamnare cu suspendare... o sa fim de rasul tuturor... si pe buna dreptate
  • 0 (0 voturi)    
    câştigătorul (Miercuri, 26 iunie 2013, 8:59)

    barbu007 [utilizator]

    ...are de unde să plăteasca pensia alimentar. restul, pe la barbuturi şi cazinouri.
  • 0 (0 voturi)    
    trist (Miercuri, 26 iunie 2013, 14:21)

    Protoss [utilizator]

    mititelu nu are bani nici sa treaca strada, el e un om terminat si la propriu si la figurat, de unde sa dea el 7 milioane, daca ar avea bani astia ar fugi din tara la cate datorii are