Formatia Universitatea Cluj a invins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Concordia Chiajna, intr-un meci din etapa a XXIV-a a Ligii I, in care oaspetii au ratat un penalti pe final, potrivit Mediafax. Unicul gol al partidei a fost inscris de Buleica, in minutul 75, cu o lovitura cu capul dupa o centrare de pe partea stanga.

In minutul 87, de la Universitatea Cluj a fost eliminat portarul Bosneag, iar oaspetilor li s-a acordat un penalti. Deoarece gazdele aveau deja toate schimbarile facute, in poarta a intrat Muzac. Lovitura de la 11 metri a fost executata de Ispir, insa acesta a trimis mingea in bara.

Universitatea Cluj: Bosneag- Ciupe, Ratiu, Ninu, Turcu - Bucsa, Ad. Popa - Buleica, Hidisan (Muzac '55), Nicola (Szekely '63) - V. Dinu (Dedu '35). Antrenor: Ionel Ganea.

Concordia Chiajna: Nita - Savin, Leca, Fl. Ilie, Bambara (Purece '90+1) - Ispir, Cosereanu, Serediuc (Pana '46), Zuluf, Popovici - Wellington. Antrenor: Ilie Stan.

Cartonase galbene: Turcu '41, Ad. Popa '42 / Zuluf '27, Popovici '51

Cartonas rosu: Bosneag '87

Arbitri: Robert Dumitru (central) - Cristian Nica, Imre Bucsi (asistenti) - Flavius Rosu (rezerva)

Observatori: Aurel Beldeanu, Nicolae Grigorescu.

In tribune au avut acces doar femeile si copiii cu varste de pana la 14 ani, Universitatea Cluj fiind obligata sa joace meciuri cu portile inchise, dupa incidentele din timpul partidei cu Steaua Bucuresti.