Victor Piturca, dupa remiza de la Budapesta: "Mergem in Olanda sa castigam"
"Normal ca mai credeam in remiza, am si introdus jucatori cu profil ofensiv. Acesta este fotbalul si poate a fost ca o revansa dupa egalul din primul meu mandat cand am fost egalati pe final. Am primit doua goluri din faze fixe, ceea ce este inadmisibil la acest nivel, o veche meteahna de-a noastra. In prima repriza am ratat cateva ocazii mari si poate daca marcam intr-una dintre faze am fi castigat meciul. Sunt multumit de acest rezultat.
La un asemenea meci era foarte greu sa avem ocazii, cu o echipa adversa care s-a aparat aglomerat. Nici concentrarea nu a fost cum trebuie intr-o astfel de atmosfera si unii jucatori nu au reactionat asa cum m-am asteptat. In Olanda mergem sa castigam, dar va fi bine si daca obtinem un punct" - Victor Piturca, intr-o interventie la TVR1.
Grupa D, rezultatele zilei:
Ungaria - Romania 2-2
Andorra - Turcia 0-2
Olanda - Estonia 3-0
Clasament:
1 Olanda 15 puncte
2 Ungaria 10 (7-5)
3 Romania 10 (6-4)
4 Turcia 6
5 Estonia 3
6 Andorra 0.

Etapa a doua a vaccinării împotriva COVID-19: Cine are dreptul să se vaccineze în această etapă, când și cum te poți programa. Înființarea centrelor de vaccinare, în continuare în aer
Vom călători în UE doar cu „pașaport de vaccinare”? Precedentul „Carnetului Galben”
De ce Dacia intră într-o nouă etapă datorită SUV-ului Bigster și de ce apropierea de Lada nu ar trebui să ne sperie
Cum vrea Guvernul să elimine haosul liberalizării pieței energiei / Consumatorii vor putea primi reduceri de preț, până în iulie, de la furnizorii de ultimă instanță - Proiecte
EXCLUSIV Moștenirea Gabrielei Firea: Ce salarii au directorii și angajații companiilor municipale Ep. II
Hai, zi-o p-aia dreapta: "Da, Doamne sa dea pe unu' de-al nostru afara ca s-avem o scuza"...