Formatia Rapid a invins, luni seara, in deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa Universitatea Cluj, in ultimul meci al etapei a XV-a a Ligii I, in care de la ambele grupari a fost eliminat cate un jucator, potrivit Mediafax.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Herea '26 si Grigorie '81. Pentru Universitatea Cluj a inscris Draghici, in minutul 90+3.

0-1: Herea deschide scorul cu un sut la coltul lung, din interiorul careului;

0-2: Grigorie mareste diferenta cu un sut de la aproximativ 15 metri, dupa o pasa de la Teixeira;

1-2: Draghici stabileste scorul final, impingand in plasa o minge respinsa in fata de Pecanha.

Universitatea Cluj: Balauru - Ciupe, Christou, Erico, V. Lupu - Paulinho (Krumov '86), Patrascu, V. Gheorghe (Draghici '70), Nastasie (Nicola '73) - V. Dinu, Alex Dos Santos. Antrenor: Marius Sumudica.

Rapid: Pecanha - Al. Coman, Abrudan, Glauber, Milisavljevici - Pavlovici, Grigore - Teixeira (Goga '88), Herea (Surdu '90), Renan (Grigorie '61) - Pancu. Antrenor: Marian Rada.

Cartonase galbene: Patrascu '10, Lupu '89 / Herea '31, Renan '38, Grigore '50, Glauber '53, Al. Coman '86, Grigorie '90+2

Cartonase rosii: Dos Santos '56 / Pancu '56

Arbitri: Paul Unimatan (central) - Cristian Nica, Daniel Ciocanea (asistenti) - Dorian Miclosina (rezerva)

Observatori: Ioan Zare, Costin Toma.

In minutul 56, in urma unei incaierari intre mai multi jucatori, au fost eliminati de pe teren Daniel Pancu si Alex Dos Santos.