Echipa CS Turnu Severin a invins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formatia Gloria Bistrita, in primul meci al etapei a XV-a a Ligii I, gazdele reusind prima victorie din acest sezon, potrivit Mediafax.

Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Neacsa, in minutul 83. Acesta a executat o lovitura libera de la 25 de metri lateral stanga, iar balonul centrat de el nu a fost atins de nimeni si l-a pacalit pe portarul Dolha.

In minutul 38, Vancea a ratat penaltiul acordat de arbitrul Sebastian Coltescu pentru faultul comis de Anton asupra lui Moutinho.

CS Turnu Severin: Marinescu - Mitici, Durimel, Dandea, Giurgiu (Neacsa '60) - Buleica, Golici, Moutinho, Zaharia - Vancea, Thomas (Arnautu '27, Gugu '90). Antrenor: Nicolo Napoli.

Gloria Bistrita: Dolha - Peteleu, Kanon, O. Ionescu, Reano - Anton (Layo '86), Romario - Predescu (Enescu '82), Ayza, Zahiri (Tarca '61) - Curtuius. Antrenor: Nicolae Manea.

Cartonase galbene: Durimel '43, Arnautu '85 / Anton '18, Romario '55.

Arbitri: Sebastian Coltescu (central) - Miclos Nagy, Gero Szabo (asistenti) - Catalin Botas (rezerva).

Observatori: Emeric Dembrovschi, Gheorghe Moise.