Steaua Bucuresti a fost eliminata din Cupa Romaniei de Concordia Chiajna dupa loviturile de departajare. Dupa 120 de minute de joc scorul a fost 0-0 iar la penalty-uri Steaua a ratat prin Tanase si Chipciu iar pentru Chiajna a ratat George Damian. Dupa executarea loviturilor de la 11 metri Chiajna a castigat cu scorul de 4-3 si echipa lui Ilie Stan a produs o mare surpriza reusind o calificare in sferturile competitiei. In celelalte meciuri ale serii Ceahlaul si CFR Cluj s-au calificat mai departe.

CFR Cluj a invins echipa FC Botosani, echipa care a eliminat pe FC Vaslui in turul trecut al Cupei Romaniei, cu scorul de 2-0, golurile fiind marcate de Bjelanovic min.57 si de Luis Alberto min.62.

La Piatra Neamt, Gaz Metan Medias a pierdut cu scorul de 2-0 in fata Ceahlaului, prin golurile marcate de Badescu min.77 si Lukanovic min.78.

Rapid Bucuresti - Delta Tulcea 4-1

Au marcat: Miselaricu '4 (autogol), N. Cretu '22 (autogol), Goga '24, Pancu '90+4 / Florea '40 (penalti)