Dinamo si Rapid si-au dezamagit si in aceasta seara suporterii pierzand pe teren propriu doua meciuri considerate mai mult decat accesibile.

Dinamo Bucuresti a fost invinsa de Gloria Bistrita cu 2-1, o echipa aflata la retrogradare, iar suporterii i-au cerut demisia lui Bonetti. Bistrita a condus cu 2-0 prin golurile marcate de Braganca (28') si Predescu (41'). Dinamo a inscris prin Matei in ultimul minut al reprizei (45'). In repriza secunda cainii s-au aruncat in atac, dar au ratat ocazii mari si un penalty prin Danciulescu.

Si Rapid Bucuresti a dezamagit in meciul cu Brasovul, Sorin Cirtu reusind o victorie mare in Grant. Apele sunt agitate in Giulesti, suporterii cerand cu insistenta demisia lui Sabau.

Brasov a condus la pauza cu 2-1 prin golurile reusite de doi fosti rapidisti, Buga (39) si Ionescu chiar in prelungirile primei parti a jocului. Rapid nu a stralucit nici in repriza secunda, dar a reusit sa reduca din diferenta prin fostul brasovean Ilijoski (min 87).

Cum si CFR CLuj a pierdut joi surprinzator pe teren propriu in fata Viitorului Constanta, avem o etapa perfecta pana acum pentru Steaua si Pandurii, cele doua echipe din fruntea clasamentuui care se vor intalni in meci direct la Targu Jiu. Cine va profita? Se distanteaza Steaua sau elevii lui Grigoras revin pe primul loc?!