Liga I: Astra Giurgiu - FC Vaslui, scor 1-1, in Liga I

de Ionut Baias     HotNews.ro
Sâmbătă, 6 octombrie 2012, 0:06 Sport | Fotbal

Formatia Astra Giurgiu a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), cu echipa FC Vaslui, intr-un meci contand pentru etapa a XI-a a Ligii I, vasluienii marcand golul egalarii in minutul 90+4, potrivit Mediafax.

1-0: Tembo a marcat in minutul 31, cu capul, dupa o centrare de la Budescu.

1-1: Varga a transformat un penalti acordat dupa un hent in careu, in minutul 90+4.

Astra Giurgiu: Kello - Enache, Yahaya, Gaman, Morais - Andrei Muresan, Seto - Tembo, Distefano, Vadrariu (Budescu '26, Ben Youssef '85) - Fatai (Ivanovski '88). Antrenor: Gheorghe Multescu

FC Vaslui: Coman - Milanov, Charalmbous, Varela, Salageanu - Caue (Stanciu '46), N'Doye - Antal (Varga '66), Jumisse (R. Costin '46), Sanmartean - Marius Niculae. Antrenor: Viorel Hizo

Cartonase galbene: Kello '74, Yahaya '76 / Salageanu '38, Charalmbous '40, Varga '77

Meciul a fost arbitrat de Marian Balaci, ajutat de Nagy Miclos si Marius Nicoara. Rezerva a fost Catalin Popa.

Observatori au fost Octavian Goga sii Aron Huzu.

In minutul 84, antrenorul Astrei, Gheorghe Multescu, a fost trimis in tribuna pentru proteste.