Formatia FC Vaslui a terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputata duminica, pe teren propriu, cu echipa Pandurii Targu Jiu, in etapa a IV-a a Ligii I. U Cluj a trecut cu 2-1 pe teren propriu de Viitorul Constanta, iar Gaz Metan Medias si Steaua au terminat la egalitate 1-1 (goluri Astasei si Rusescu).

FC Vaslui: Coman - Milanov, Charalambous, Varela, Salageanu - N'Doye, Raul Costin (Antal '60), Stanciu (Cordos '90+2), Sanmartean - Sburlea (Buhaescu '84), Marius Niculae. Antrenor: Marius Sumudica.

Pandurii Targu Jiu: Mingote - Ungurusan, Viera, Mamele, Vlad - Voiculet (Lemnaru '88), Rusu (Boutadjine '70), Nistor - Maxim, Ibeh, Al. Grigoras (Matulevicius '46). Antrenor: Petre Grigoras.

Cartonase galbene: Salageanu '18, Charalambous '40, N'Doye '42, Sanmartean '53 / Vlad '21, Viera '36, Ungurusan '64, Matulevicius '75

Arbitri: Radu Petrescu (central) - Valentin Avram, Vladimir Urzica (asistenti) - Lucian Rusandu (rezerva)

Observatori: Eduard Alexandru, Ion Muresan.

La meci au asistat aproximativ 2.000 de spectatori.

Universitatea Cluj a invins, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa Viitorul Constanta, intr-un meci contand pentru etapa a IV-a a Ligii I, informeaza Mediafax.

U Cluj a deschis scorul inca din minutul 1, cand Cleiton a centrat de pe dreapta iar Viorel Dinu a inscris cu capul din careu.

Cleiton a majorat avantajul in minutul 77, cand a marcat cu un sut de la marginea careului.

Nicolae Dica a redus din diferenta in minutul 90+3, dupa ce a inscris cu capul la un corner de pe stanga.