Formatia Gloria Bistrita a incheiat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul sustinut, vineri, pe teren propriu, in compania echipei Gaz Metan Medias, in prima partida contand pentru etapa a treia a Ligii I, potrivit Mediafax.

Pentru Gloria a marcat Predescu '51, iar pentru Gaz Metan a înscris Dan Roman '80.

În minutul 51, Cornel Predescu a deschis scorul cu un şut sub bară, după o pasă de la Curtuiuş.

Gaz Metan Mediaş a egalat în minutul 80 prin Dan Roman, care a trimis în poartă o centrare de pe dreapta a lui Ciprian Petre.

Gloria Bistriţa: Dolha - Peteleu, Năstase (D. Stan '73), Kanon, Cafasso - Anton, Romario - Ayza, Predescu (Bratu '77), M. Moraes - Curtuiuş. Antrenor: Nicolae Manea

Gaz Metan Mediaş: Buchta - Frăsinescu, Akaky, Markovici, Vukadinovici - Todea (Tahar '38), Fl. Dan - Vasilache (Buş '46), Astafei, C. Petre - Bud (Roman '68). Antrenor: Cristian Pustai

Cartonaşe galbene: Curtuiuş '64, M. Moraes '74 / Todea '8

In celalalt meci al etapei, Pandurii Targu-Jiu au invins cu 3-1 pe Ceahlaul Piatra Neamt si raman in fruntea clasamentului Ligii I cu 3 victorii.

Radut a facut 3-0 reusind o executie superba cu calcaiul din coltul careului mic, un veritabil eurogol