FC Vaslui - vicecampioana Romaniei (va evolua in turul 3 preliminar al Champions League); Steaua, locul trei in campionat 

de A.I.     HotNews.ro
Duminică, 20 mai 2012, 19:24 Sport | Fotbal


Wesley Lopes - gheata de aur a Ligii 1
Foto: AGERPRES
FC Vaslui (1-0 cu U Cluj) a incheiat pe locul doi sezonul 2011-2012 al Ligii 1 la fotbal, moldovenii asigurandu-si astfel prezenta in turul 3 preliminar al Ligii Campionilor. Cu toate ca a remizat pe terenul campioanei CFR (1-1), Steaua a terminat stagiune pe trei si va evolua in turul trei preliminar al Europa League (va fi cap de serie). 


CFR Cluj - Steaua 1-1 (De Zerbi 91' - Latovlevic 44')

CFR:
Stancioiu - Nuno Diogo, Piccolo, Cadu, Panin  - Rui Pedro, Godemeche, G. Muresan, Nicoara - Sougou, Kapetanos

Steaua:
Tatarusanu - Martinovic, Gardos, Iliev, Latovlevic - Bourceanu, Bicfalvi - Chipciu, Tanase, Parvulescu - Nikolic


FC Vaslui - U Cluj 1-0 (Buhaescu 60')

FC Vaslui:
Borjan - Milanov, Papp, M. Constantin, Paito - Raul Costin, Anderson - Adailton, Wesley, Sanmartean - Temwanjera

U Cluj:
Bornescu - D. Popa, Galamaz, Abrudan, Mendy - Cristescu, Hoban, Pacurar, Bostina - Grozav, Draghici.

Liga 1, clasament:

1 CFR Cluj 71 puncte (campioana)
2 FC Vaslui 70
3 Steaua 66.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7849 vizualizari

  • -5 (11 voturi)    
    Hm (Duminică, 20 mai 2012, 19:29)

    anonim [anonim]

    Sa ma lumineze cineva cu clasamentele astea.

    Daca Vaslui bate si CFR ia bataie ?
    • +7 (7 voturi)    
      nu se schimba nimik (Duminică, 20 mai 2012, 19:53)

      florin [anonim] i-a raspuns lui anonim

      La egalitate de puncte, departajarea se face pe baza rezultatelor meciurilor directe intre CFR si Vaslui.Cum CFR a castigat 4 puncte din 6.......
        #showComment
  • -3 (13 voturi)    
    ...prieteni (Duminică, 20 mai 2012, 22:41)

    kappa_cj [utilizator]

    nu vă mai stresați, CFR Cluj este campioana României 2011/1012...așa că ..stay chill, a câștigat campionatul, și la punctge ..și la meciuri directe..și la tot ce vreți...
    • -5 (9 voturi)    
      Da si...? (Duminică, 20 mai 2012, 23:43)

      Damocles [anonim] i-a raspuns lui kappa_cj

      ...de ce se bucura doar vreo 300 de suporteri? O victorie care sta sub semnul celor doua meciuri dubioase cu Otelul si al altor cateva. Are CFR fata de UCL? Mare mirare daca ajung in grupele EL! Vasluiul este campioana morala. O echipa foarte buna. Pacat ca va pleca Wesley si ma tem ca nu se va califica nici in grupele EL. Ia sa vedem, cine va aduce iar puncte in clasamentul UEFA in sezonul care va veni? Aud?
        #showComment#showComment#showComment#showComment
  • -3 (9 voturi)    
    iar (Luni, 21 mai 2012, 9:27)

    mihai [anonim]

    iar ne facem de ras in Champions League...
    • +2 (4 voturi)    
      da (Luni, 21 mai 2012, 12:22)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui mihai

      Ca sa poti castiga titlul in Romania trebuie sa ai un presedinte doctor fomfait si succesul este asigurat! Sunt penibili,dar la cata minte au ,nu pot observa!
    • 0 (2 voturi)    
      dar... (Luni, 21 mai 2012, 13:37)

      val [anonim] i-a raspuns lui mihai

      ...cand am obtinut vreo performanta in CL, macar la nivelul Ciprului ????!!!!!!