Rapid si Dinamo au remizat, scor 0-0, la capatul unei partide in care cel pacalit a fost fotbalul. Daca giulestenii au trecut in cateva randuri pe langa gol (fara a avea insa ocazii clare), aportul ofensiv al "cainilor" a fost aproape de zero, echipa pregatita de Liviu Ciobotariu multumindu-se, dupa aspectul jocului, cu un punct castigat in Giulesti. In urma acestui rezultat, seceta se prelungeste in cele doua tabere: Rapid, fara victorie de patru etape - Dinamo, de cinci runde...

Fumigene in turul de pe "Stefan cel Mare"Foto: AGERPRES

Desfasurarea partidei Rapid vs Dinamo:

Fluier final de partida, Rapid - Dinamo 0-0

90+3' Bucsa intra in locul lui Catalin Munteanu

90+3' Tucudean prefera un sut in locul unei centrari, iar Dani Coman retine fara emotii

90+2' Marius Niculae trimite defectuos dintr-o lovitura libera

90+1' Roman primeste cartonasul galben

S-au aratat trei minute de prelungire

90' Alexa trimite cu capul, Balgradean se intinde si deviaza in corner

87' Roman isi incearca norocul, mingea se duce departe de tinta

83' Teixeira este inlocuit de Roman

80' Catalin Munteanu trimite peste poarta de la 18 metri (lovitura libera)

79' Oros vede cartonasul galben dupa un fault asupra lui Tucudean

76' Danciulescu este inlocuit de Tucudean

71' Rus primeste cartonasul galben

70' Pancu ii ia locul lui Herea

66' Grigore trimite cu capul, mingea ocoleste spatiul portii dinamoviste

64' Surdu este inlocuit de Nicolae Grigore la Rapid

63' Teixeira intarzie sutul de la 16 metri si este blocat de apararea oaspetilor

61' Alexa rateaza o lovitura de cap, Balgradean scapa usor

60' Pulhac primeste cartonasul galben

59' Stefan Grigorie trimite un lob de la mare distanta, Balgradean se retrage la timp si retine fara emotii

55' Curtean intra pe teren in locul lui Alexe la Dinamo

Presiunea Rapidului este din ce in ce mai pronuntata, Dinamo nu reuseste sa lege mai mult de trei pase...

52' Pulhac blocheaza un balon care ii era destinat lui Surdu

50' Apararea dinamovista respinge o minge la 16 metri, dar sutul lui Teixeira este complet ratat

47' Balgradean iese pe sub o centrare, dar lovitura de cap a lui Stefan Grigorie ocoleste spatiul portii

A inceput repriza a doua

Pauza in Giulesti, Rapid - Dinamo 0-0

44' Herea rateaza sutul din apropiere, ocazie importanta pentru Rapid

40' Marius Niculae trimite putin peste poarta dintr-o lovitura libera. Prima faza mai importanta a dinamovistilor

39' Stefan Grigorie primeste cartonasul galben pentru un fault asupra lui Kone

39' Surdu aluneca in careul dinamovist, iar Balgradean indeparteaza pericolul

37' Luchin primeste cartonasul galben

36' Rui Duarte centreaza perfect de pe partea stanga, Teixeira si Surdu nu ajung la minge

33' Surdu trimite in forta, executia este insa imprecisa

31' Deac intoarce doi adversari, centreaza, dar Teixeira este blocat in momentul executiei de apararea dinamovista

26' Deac rateaza executia din interiorul careului dinamovist, mingea se duce mult peste poarta lui Balgradean

Rapidul domina steril meciul, in timp ce Dinamo iese cu dificultate din propria jumatate de teren

21' Rui Duarte este avertizat cu galben pentru un fault dur, la centrul terenului, la Marius Niculae

18' Deac trimite peste poarta dintr-o lovitura libera de la aproximativ 20 de metri, lateral dreapta

16' Coman iese dintre buturi si retine, nu fara emotii, o minge din fata lui Rus

10' Actiune buna a Rapidului, dar centrarea lui Bozovic nu ajunge la niciun coechipier

4' Surdu cade intr-un duel cu Scarlatache, centralul Hategan nu dicteaza penalti. Decizie cel putin interpretabila

A inceput partida din Giulesti

Rapid: Coman - Rui Duarte, M. Antonio, Oros, Bozovici - Teixeira, Alexa, Grigorie - Deac, Herea, Surdu. Antrenor: Razvan Lucescu

Dinamo: Balgradean - Luchin, D. Grigore, Scarlatache, Pulhac - L. Rus, D. Kone, C. Munteanu, Alexe - Danciulescu, M. Niculae. Antrenor: Liviu Ciobotariu

Arbitri: Ovidiu Hategan, asistenti Aurel Onita si Cristian Nica.