Dupa ce a invins in "Stefan cel Mare" etapa trecuta, Sportul a mai uimit inca o data, echipa pregatita de Daniel Isaila reusind sa remizeze, scor 1-1, in fata CFR-ului. Golul egalizator a fost marcat de Andrei Lungu, in minutul 91. Studentii au evoluat in inferioritate numerica din minutul 55, atunci cand Daniel Lung a fost eliminat pentru doua cartonase galbene primite.

Inca un rezultat mare pentru Sportul lui Daniel Isaila Foto: AGERPRES

Click aici pentru rezultate si clasament.

"Nu suntem nasii nimanui. Am incercat sa ne facem jocul nostru, sa castigam. Din pacate, am avut un om eliminat ca altfel... Un 1-1 este un rezultat bun totusi. Acum in retur suntem mult mai uniti, aratam ca o echipa" - Andrei Lungu (gsptv).

Au inscris: Andrei Lungu (90+1'), respectiv Kapetanos (78')

Cum s-au marcat golurile:

Minutul 78: Hora centreaza de pe dreapta, Bastos deviaza, iar Kapetanos inscrie de la cativa metri.

Minutul 90+1: Andrei Lungu suteaza la coltul lung de la aproximativ 24 de metri, Beto atinge mingea, dar nu o poate opri.

Faza meciului: Dobre (70') scapa singur cu Beto, dar intarzie sutul si este blocat in ultimul moment de portarul oaspetilor.

Daniel Lung (Sportul) a fost eliminat in minutul 55 pentru primirea a doua cartonase galbene.

Echipe:

Sportul: C. Lungu - Farmache, Cioranu, D. Lung, Ghinga - V. Lazar, Novac, A. Lungu, Ferfelea - C. Nistor, L. Dobre.

CFR Cluj: Beto - Panin, Nuno Diogo, Piccolo, Camora - Sougou, G. Muresan, Celestino - Ronny, Kapetanos, Rui Pedro.