Steaua a o obtinut al doilea succes din stagiunea de primavara: echipa lui Ilie Stan a castigat luni seara pe terenul Universitatii Cluj, scor 1-0, printr-un gol reusit de Raul Rusescu (minutul 37).

Raul Rusescu, decisiv pentru SteauaFoto: AGERPRES

Universitatea Cluj: Bornescu - Achim (Cojocnean 74), Galamaz, Szukala, D. Popa - Pacurar, Hoban, Marinescu, Cristescu (Grozav 71), Ad. Cristea - Cl. Niculescu (Tony 76).

Steaua Bucuresti: Tatarusanu - Martinovici (Bicfalvi 6), Geraldo, Chiriches, Parvulescu - Chipciu, Bourceanu, Prepelita (Iliev 23), Fl. Costea (Balan 82) - Tatu, Rusescu.

Cu aceasta victorie, Steaua s-a apropiat la 6 puncte de primul loc in Liga 1, ocupat in acest moment de Dinamo.

Click aici pentru momentul golului reusit de Rusescu!

Rusescu a ajuns la cota 9 in ierarhia golgeterilor: in aceasta primavara, a decis ambele meciuri sustinute de Steaua - a inscris si in victoria de la Mioveni (1-0), obtinuta in urma cu o saptamana.

Fundasul Novak Martinovic s-a accidentat in primele minute ale jocului de la Cluj: Ilie Stan l-a trimis pe mijlocasul Andrei Prepelita sa joace in pozitia fundasului dreapta, insa si acesta s-a accidentat, dupa un sfert de ora. Din acel moment, Chiriches a trecut fundas dreapta si a ocupat aceasta pozitie, pana la final.