Steaua nu a profitat de perioada buna pe care o traverseaza, echipa pregatita de Ilie Stan remizand, scor 1-1, cu CFR Cluj. Ros-albastrii au dominat in unele momente categoric partida (au trimis de trei ori in bara in primele 45 de minute), dar s-au vazut condusi dupa reusita lui Kapetanos (16'). Mihai Costea a egalat printr-o executie superba (75' - foarfeca laterala), iar Beto a salvat egalul gratie unor parade de zile mari. Oaspetii au terminat partida cu doi eliminati (Muresan si Weldon - 85').

Click aici pentru rezultate si clasament.

Vezi desfasurarea partidei Steaua - CFR Cluj:

Fluier final de partida, Steaua - CFR Cluj 1-1

90+5' Cadu primeste cartonasul galben (cu toate ca este al doilea, fundasul clujenilor nu este eliminat de Cristi Balaj)

90+5' Rusescu trimite dintre doi adversari, Beto se intinde si evita infrangerea

90+1' Rusescu primeste cartonasul galben

S-au aratat cinci minute de prelungire

89' Bicfalvi primeste cartonasul galben

89' Iliev trimite cu capul, Beto respinge inca o data

88' Beto respinge cu un reflex bun sutul lui Rusescu (dintr-o lovitura libera de la 30 de metri)

87' Maftei intra pe teren in locul lui Sougou

85' Muresan primeste al doilea cartonas galben si este eliminat. In aceeasi faza vede si Weldon cartonasul rosu dupa ce i-ar fi adus injurii lui Cristi Balaj

82' Weldon intra in locul lui Kapetanos

81' Nikolic este inlocuit de Bicfalvi

79' Florin Costea trimite din foarfeca (de la aproximativ 11 metri), Beto evita golul

76' Mihai Costea primeste cartonasul galben pentru ca si-a scos tricoul de joc

75' Emeghara centreaza de pe partea dreapta, iar Mihai Costea inscrie cu o executie acrobatica (foarfeca laterala) de la 15 metri. Reusita superba a fostului jucator al Universitatii Craiova

71' Prepelita (a sutat de doua ori in bara) este inlocuit de Mihai Costea

70' Bastos este inlocuit de Ronny la CFR Cluj

67' Muresan (de la mare distanta) si Sougou (de la 12 metri, lateral dreapta) nu reusesc sa-l invinga pe Tatarusanu

65' Tanase este lovit cu cotul de Muresan, Balaj nu dicteaza nimic

63' Brandan centreaza, iar lovitura de cap a lui Rusescu este prinsa de Beto

62' Beto primeste cartonasul galben dupa trageri repetate de timp

61' Florin Costea cade cu usurinta in careul oaspetilor, centralul Balaj lasa jocul sa continue

60' Piccolo primeste cartonasul galben

57' Latovlevic este inlocuit de Florin Costea

55' Rusescu trimite din lovitura libera, Beto nu are emotii (mingea s-a dus pe centrul portii)

54' Panin primeste cartonasul galben dupa un fault la mijlocul terenului asupra lui Cristi Tanase

52' Prepelita trimite de la peste 27 de metri, balonul se duce departe de tinta

47' Latovlevic si Iliev se incurca reciproc, dar sutul lui Sougou este retinut de Tatarusanu

A inceput repriza a doua, aceleasi coordonate pe "Arena Nationala: Steaua ataca, CFR incearca sa loveasca pe contraatac

Pauza pe "Arena Nationala", Steaua - CFR Cluj 0-1, dupa o repriza dominata clar de ros-albastri

45+2' Prepelita suteaza in bara de la aproximativ 12 metri, lateral dreapta. Beto era invins

45+1' Nikolic patrunde pe dreapta, centreaza, dar Rusescu trimite cu capul pe langa poarta

Jocul a mai pierdut din intensitate in ultimele minute, CFR-ul se apara organizat, in timp ce actiunile Stelei sunt periculoase doar pana la 20 de metri de poarta lui Beto

36' Atac din lateral al lui Muresan asupra lui Tanase, Cristi Balaj nu il avertizeaza insa cu galben pe ceferist

34' Brandan centreaza, iar lovitura de cap a lui Rusescu (de la aproximativ 11 metri) se duce in bara. Ocazie imensa pentru gazde

33' Geraldo primeste cartonasul galben

32' Incursiune a lui Tanase pe partea stanga, dar centrarea acestuia este blocata de apararea oaspetilor

CFR-ul se apara mai departe de poarta lui Beto in ultimele minute

Steaua a avut ocaziile importante in primele 30 de minute, CFR-ul a inscris insa la singura faza mai periculoasa

26' Nikolic primeste cartonasul galben dupa ce l-a impins pe Panin

25' Patrundere a lui Bourceanu prin centrul apararii CFR-ului, dar sutul mijlocasului se duce mult peste poarta

20' Muresan il faulteaza pe Brandan, mijlocasul oaspetilor are deja un cartonas galben

19' Cadu este avertizat cu galben

17' Rusescu trimite peste poarta din doar cativa metri, centrarea i-a apartinut lui Tanase

16' Sougou centreaza perfect, iar Kapetnaos inscrie cu capul de langa Iliev. Steaua - CFR Cluj 0-1. Oaspetii au deschis scorul contrar cursului jocului

15' Prepelita recentreaza cu capul, dar Rusescu trece pe sub balon

10' Muresan primeste cartonsul galben dupa o intrare dura la Tanase

9' Prepelita suteaza cu mult efect de la 20 de metri, balonul loveste transversala

CFR-ul incearca primele actiuni, dar Peralta centreaza complet gresit

6' Brandan executa dezamagitor lovitura libera, Steaua a tratat superificial o actiune importanta

5' Nikolic obtine o lovitura libera de la marginea careului mare, lateral dreapta

Sunt aproximativ 30.000 de spectatori prezenti pe "Arena Nationala"

Ros-albastrii conduc ostilitatile in primele minute, CFR-ul se apara organizat

A inceput partida de pe "Arena Nationala"

Steaua: Tatarusanu - Emeghara, Iliev, Geraldo, Latovlevic - Prepelita, Bourceanu, Brandan, Tanase - Rusescu, Nikolic.

CFR Cluj: Beto - Panin, Cadu, Piccolo, Camora - Peralta, Muresan, Renan - Sougou, Kapetanos, Bastos.

Arbitri:

Partida Steaua - CFR Cluj este arbitrata de Cristian Balaj, acesta fiind ajutat de asistentii Aurel Onita si Eduard Dumitrescu.