Universitatea Cluj a obtinut un punct in fata Otelului in minutele de prelungire, reusita lui Tony (90+1') inchizand tabela (1-1). Golul oaspetilor a fost marcat de Iorga, in minutul 14. In urma acestui rezultat, echipa pregatita de Ionut Badea a acumulat 26 de puncte, in timp ce trupa lui Dorinel Munteanu se afla la cota 25.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Universitatea Cluj: Matache - Ungurusan, Pele, Szukala, Grecu - Pacurar (Morar '77), Bostina, Marinescu - Tony, Machado (Grozav '73), Ad. Cristea. Antrenor: Ionut Badea

Otelul Galati: Branet - Rapa, Sarghi, Costin, Salageanu (Antal '34) - Filip, Giurgiu - Iorga, Neagu (Punosevac '79), S. Ilie - Paraschiv (Pena '35). Antrenor: Dorinel Munteanu

Cartonase galbene: Pacurar '15, Cristea '58 / Neagu '45, S. Ilie '83, Punosevac '89

Arbitri: Ovidiu Hategan (central) - Eduard Dumitrescu, Iulius-Radu Timar (asistenti) - Marian Bordean (rezerva).