Mircea Lucescu, aproape eliminat din UCL: "Zenit a meritat victoria, a jucat mai bine decat noi

Miercuri, 2 noiembrie 2011, 10:29 Sport | Fotbal

Mircea Lucescu
Sahtior a pierdut meciul cu Zenit (1-0), din deplasare, campioana Ucrainei fiind la un pas de eliminarea din Champions League. "Zenit a meritat victoria, a jucat mai bine decat noi. Ne mai raman meciurile cu APOEL si Porto, iar eu sper ca jucatorii accidentati sa-si revina", a declarat Mircea Lucescu.

"Zenit a meritat sa castige. Au jucat mult mai bine decat noi in prima repriza. Am jucat cu frica in debutul disputei si le-am permis sa aiba spatii mari, iar de aici au rezultat ocaziile. Am avut sansele noastre in a doua repriza, dar din pacate nu am reusit sa marcam. Ne ramane doar consolarea ca nu am fost mai slabi decat ei in a doua repriza. Zenit are o echipa excelenta, eu cred ca ii vor invinge si pe cei de la APOEL, poate chiar cu un scor mai mare decat astazi (n.r. 1-0 cu Sahtior). Sper ca jucatorii accidentati sa-si revina, astfel incat sa putem sa tratam altfel meciurile cu Porto si APOEL" - Mircea Lucescu, antrenor Sahtior.

Grupa G

APOEL - FC Porto 2-1 (Almeida 42, Manduca 90 - Hulk 89)
Zenit - Sahtior 1-0 (Lombaerts 45)

1 APOEL 8
2 Zenit 7
3 FC Porto 4
4 Sahtior 2.

Vezi aici rezumatul partidei Zenit - Sahtior.

1191 vizualizari

In sfarsit (Miercuri, 2 noiembrie 2011, 12:40)

daniel [anonim]

recunoaste si Lucescu ca unii au fost mai buni ca Sahtiorul. Deja ma obosisem sa tot dea vina pe arbitrii...