Partida Petrolul - Steaua, minutul 44: un suporter al gazdelor intra pe teren, il loveste pe Galamaz cu pumnul, iar Martinovic si Stanca ii aplica o corectie intrusului. Cei doi jucatori ai Stelei sunt eliminati, iar la scurt timp Tatarusanu a fost nimerit de o petarda aruncata din tribuna. Situatia a degenerat, iar meciul a fost suspendat. Dupa toate probabilitatile, ros-albastrii vor castiga meciul cu 3-0 la "masa verde".

Vezi aici evenimentele incredibile de la Ploiesti, imagini Digisport.

Desfasurarea evenimentelor de pe "Ilie Oana":

Partida de la Ploiesti nu va mai fi reluata, dupa toate probabilitatile Steaua se va impune cu 3-0 la "masa verde".

Tatarusanu nu mai poate continua partida, are arsuri pe spate si pe gat

Diagnostic Galamaz: fractura de os zigomatic, conform gsp

Cele doua echipe au intrat la vestiare, fara sa se fi auzit fluierul lui Robert Dumitru

45+8' Tatarusanu cade la pamant dupa ce a fost lovit de o petarda, meciul este intrerupt din nou

45+7' Mihai Costea inscrie din penalti cu o scarita, Steaua conduce cu 2-0 pe Petrolul

45' Tatarusanu a intrat pe teren in locul lui Galamaz

45' Florin Costea primeste si el un cartonas galben din postura de rezerva, partida a fost intrerupta pret de minute bune

45' Centralul Robert Dumitru ii elimina pe Martinovic si pe Stanca pentru lovirea spectatorului patruns pe teren

44' Un suporter al Petrolului intra pe teren si il loveste cu pumnul in fata pe George Galamaz (fundasul ros-albastrilor nu mai poate continua meciul). Martinovic si Stanca il lovesc la randul lor pe respectivul intrus

43' Tanase este agatat in careu, centralul dicteaza penalti pentru Steaua

36' Mihai Costea centreaza perfect cu exteriorul piciorului drept, iar Bicfalvi deschide scorul cu o lovitura de cap la coltul lung. Petrolul - Steaua 0-1

29' Tanase trimite mult peste poarta dintr-o pozitie ideala: de la aproximativ 17 metri, central

20' Florentin Dumitru executa foarte bine un corner, dar Vali Negru rateaza executia din interiorul careului mare al Stelei

14' Mingea ajunge cu noroc la Mihai Costea de la un adversar, atacantul stelist trimite insa slab de la cativa metri, iar oaspetii au ratat o ocazie importanta de a marca

13' Bicfalvi isi incearca norocul de la peste 26 de metri, executia mijlocasului lasa insa de dorit

Ros-albastrii par usor vulnerabili pe partea dreapta a apararii, acolo s-au desfasurat cele mai importante faze ale Petrolului

Steaua a dominat primele zece minute in special datorita superioritatii de care se bucura la mijlocul terenului

8' Prima actiune mai periculoasa a gazdelor: Oprita centreaza pe extrema stanga - Stanca retine fara emotii

7' Geraldo trimite in transversala cu o puternica lovitura de cap din apropiere, centrarea i-a apartinut lui Tibi Balan

4' Bourceanu intervine salutar, gazdele puteau scapa pe un contraatac periculos

Atmosfera fierbinte pe "Ilie Oana", coregrafie impresionanta a galeriei petroliste

A inceput partida de la Ploiesti

Petrolul:Zimmerman - M. Tudor, Sipovic, Melinte, Pompiliu Stoica - Enescu, Barbulescu - Florentin Dumitru, Buhusi, Negru - Oprita.

Rezerve: Campar, Petrovici, Stomirovic, Komazec, Straut, Durovic, M. Roman II.

Steaua: Stanca - Martinovic, Galamaz, Geraldo, Brandan - Bourceanu, Bicfalvi - Tibi Balan, Mihai Costea, Tanase - Tatu.

Rezerve: Tatarusanu, Fl. Costea, Latovlevic, Mustata, Rusescu, Nastasie, Nikolic.