Steaua a ramas fara victorie in Europa League si dupa a doua partida disputata, ros-albastrii remizand, scor 1-1, pe terenul celor de la AEK Larnaca. Mrdakovici (59') a deschis scorul, in timp ce Mihai Costea (65') a adus bucurestenilor un punct. Pe final, Brandan (79') a fost eliminat (a primit doua cartonase galbene), iar Stanca (86') a salvat remiza in fata lui Ruben Gomez.

Vezi aici desfasurarea partidei AEK Larnaca vs Steaua:

Fluier final de partida, AEK - Steaua 1-1.

90+3' Bicfalvi intra pe teren in locul lui Prepelita

90+1' Prepelita trimite dezamagitor de la 25 de metri

89' Demetriou primeste cartonasul galben

86' Ruben Gomez trimite cu exteriorul din coltul careului mic, Stanca salveaza remiza

83' Pintado si Prepelita sunt avertizati cu galben

82' Brandan primeste al doilea cartonas galben si este eliminat

Jurado a marcat pentru Schalke, germanii conduc cu 3-1 pe Maccabi Haifa

79' Brandan primeste cartonasul galben

76' Cristi Tanase este schimbat de Florin Costea

74' Mrdakovici este inlocuit de Pavlou

67' Martinovic a intrat pe teren in locul lui Emeghara, nigerianul s-a accidentat din nou

Schalke a trecut din nou in avantaj, a marcat acelasi Fuchs. Schalke vs Maccabi 2-1

65' Mihai Costea ia pe cont propriu o actiune, dribleaza un adversar si inscrie cu un sut la coltul lung. AEK - Steaua 1-1

64' Mrdakovici trimite cu capul dintre Latovlevici si Iliev, gazdele au trecut pe langa 2-0

61' Prepelita rateaza tinta de la cativa metri, lovitura sa de cap trece putin pe langa poarta lui Fortis

59' Mrdakovici deschide scorul din apropiere, de langa Iliev, centrarea i-a apatinut lui Priso. AEK - Steaua 1-0

58' Tatu incearca un lob de la mare distanta, mingea ocoleste spatiul portii lui Fortin

56' Skopelitis primeste cartonasul galben pentru un fault asupra lui Brandan

52' Paraseste terenul Garcia, in locul sau intra Ruben Gomez

51' Latovletici patrunde pe partea stanga, centreaza la intalnire, dar Fortin intervine si retine fara probleme

A inceput repriza a doua

Pauza, AEK - Steaua 0-0

45+1' Priso profita de o pozitionare gresita a defensivei steliste, patrunde in careu, dar Stanca blocheaza cu mare sansa sutul acestuia. Ocazie mare pentru gazde

45' Brandan trimite printre doi adversari, mingea ajunge la Prepelita, dar sutul acestuia (de la marginea careului mare) este dezamagitor

39' Tanase trimite fara forta de la aproximativ 25 de metri, balonul ajunge cu greu la poarta lui Fortin

Maccabi a reusit sa inscrie, Schalke - Haifa 1-1 (a marcat Idan Vered)

27' Tanase centreaza, iar lovitura de cap a lui Brandan este respinsa cu un reflex superb de Fortin (portarul gazdelor nu mai este chiar la prima tinerete - are 37 de ani)

26' Tanase patrunde pe centrul defensive gazdelor, dar este blocat in ultimul moment, exact inainte de a suta

Steaua combina bine doar pana la aproximativ 30 de metri de poarta adversa

22' Actiune prelungita de atac a Stelei, Gardos inscrie, dar golul este anulat pe motiv de off-side

20' Priso trimite in forta, din unghi, mingea se duce peste poarta lui Stanca

In celalalt meci al grupei, Schalke a deschis scorul in fata celor de la Maccabi Haifa (a marcat Fuchs)

11' Tanase isi incearca norocul de la mare distanta, sutul este insa pe centrul portii, iar Fortin nu are nicio problema

10' Balbaiala a apararii steliste, Bourceanu intervine salutar

7' Tatu reia peste poarta din doar cativa metri. Ocazie mare pentru Steaua

3' Inca o actiune a ros-albastrilor, acelasi Costea este neatent, iar balonul nu ajunge la Tanase, aflat intr-o pozitie favorabila

2' Costea este gasit ideal cu o pasa, dar atacantul stelist prefera un sut slab in locul unei pase catre Tanase (mijlocasul era liber)

Steaua este sustinuta de o galerie formata din aproximativ 7-8 sute de spectatori