Steaua ramane fara victorie de trei etape, echipa pregatita de Roni Levy bifand doar o remiza (scor 0-0) pe terenul Sportului, ultima clasata din Liga 1. Ros-albastrii au dominat evident prima repriza, au avut ocaziile importante ale disputei, dar dupa pauza ofensiva stelista s-a stins odata cu trecerea minutelor. Bucurestenii au platit tribut ineficacitatii atacului, Mihai Costea, Tatu, Rusescu si Nikolic nereusind sa inscrie din pozitii favorabile.

Roni Levy nu mai este antrenorul Stelei Foto: AGERPRES

Click aici pentru rezultate si clasament.

Dupa infrangerile cu Gaz Metan si Pandurii, Steaua avea mari sperante de la partida cu ultima clasata. Ros-albastrii au avut ocazii importante in prima repriza, Sportul multumindu-se sa se apere si sa-si incerce norocul pe contraatac.

Mihai Costea (20'), Rusescu (bara 31'), Tanase (33') si Nikolic (77') au ratat ocazii imense, spre disperarea lui Roni Levy. Tabela a ramas insa incremenita la 0-0, rezultat care ii lasa pe ros-albastri pe locul sase in clasament, departe de pretentiile suporterilor si ale conducerii.

Ajunsa la capatul rabdarii, galeria stelista a gasit puterea de a-i ironiza pe favoriti: "Joaca Steaua zici ca-i Barcelona, Roni Levy parca-i Guardiola", au scandat suporterii ros-albastri in Regie.

Echipe:

Sportul Studentesc: Popescu - Beta, Patriche, Ghinga, Maxim - Lungu - Nistor (Ferfelea '46), Tarnacop, Chetan (Farmache '71) - Lazar (Truta '79), Curelea. Antrenor: Gheorghe Multescu.

Steaua: Stanca - Emeghara, Iliev, Galamaz (Geraldo '40), Latovlevici - Tatu, Brandan, Prepelita, Tanase - Mihai Costea, Rusescu (Nikolici '57). Antrenor: Roni Levy.

Cartonase galbene: Lungu '17, Chetan '53, Tarnacop '90+3, Ferfelea '90+4 - Prepelita '90+4

Arbitri: Radu Petrescu (central) - Miclos Istvan Nagy, Andrei Constantinescu (asistenti) - Adrian Comanescu (rezerva).