in 90 de minute, David Villa nu a facut mare lucru, doar s-a zbatut printre aparatorii suedezi, care au jucat exact. A fost nevoie de o greseala stupida a lui Melberg si Spania este in sferturile de finala! Fara Ibrahimovici, schimbat la pauza, Suedia nu a avut pic de stralucire in atac. Nici spaniolii nu au jucat cine stie ce, insa clasa celor doi atacanti l-au facut pe selectionerul Arragones sa zambeasca si sa priveasca spre locul 2 din grupa C.

0 cartonase rosii 0

'90+2 Villa marcheaza la capatul unei greseli incredibile a lui Melberg!

'90 Torres suteaza puternic, dar Issakson retine cu siguranta

'73 Senna reia acrobatic mingea cu capul, dar Issakson retine

'70 Issakson a respins cu greu sutul lui Senna

'64 incredibila situatie! Torres si Villa nu au reusit sa il invinga pe Issakson, iar Andersson a respins in corner

0 cartonase galbene 0

'45. Pauza. Final tensionat de repriza! Villa a fost faultat clar in careu de Elmander, dar arbitrul nu a dictat penalty.

'33 Ibrahimovici restabileste egalitatea! Storr a centrat de pe partea dreapta, Ibra i-a luat fata lui Sergio Ramos, l-a intors si a sutat la coltul lung!

'21 Larsson a incercat sa lobeze o minge peste Casillas, dar balonul s-a dus peste poarta

'16 Elmander suteaza in plasa laterala

'15 Torres il executa pe Issakson dupa o pasa primita de la Villa. Spania joaca incantator si conduce Suedia cu 1-0!

'9 Ljunberg suteaza slab, Casillas retine

'3 Iniesta suteaza pe langa poarta lui Isaksson

'1 Torres patrunde in careu, il depaseste pe Nilsson, dar Hansson respinge centrarea spaniolului, care voia sa il gaseasca in careu pe Villa

'1 a inceput partida

Incepand cu ora 19:00, puteti urmari pe HotNews.ro desfasurarea meciului Suedia - Spania. In clasamentul grupei D, ambele echipe au cate trei puncte. Cine va castiga astazi, isi va asigura in mare masura prezenta in sferturile de finala de la Euro.