Germania - Belarus 2-2 Nemtii au remizat lamentabil in fata nationalei Belarus si par a fi in scadere de forma. Nimeni nu s-ar fi gandit la un asemenea deznodamant in minutul 20 cand germanii conduceau cu 2-0, prin reusita lui Klose si autogolul de senzatie al lui Korytko.

In repriza a doua, echipa lui Joachim Low si-a aratat minusurile. Apararea a fost la pamant iar Lehmann nu mai e la prima tinerete, incasand doua goluri parabile. Germania din meciul cu Belarus amintea pe undeva cu echipa de la Euro 2000, care in grupe nu reusea decat un punct, cu Romania. Bulyga a reusit o "dubla" care ii da mari batai de cap selectionerului "panzerelor".