Uruguay și Coreea de Sud au terminat primul joc din grupa H la egalitate, scor 0-0, la capătul unui meci lipsit de spectaculozitate și de situații importante de gol.

Heung-Min SonFoto: Kieran McManus / Shutterstock Editorial / Profimedia

Deși au jucat cu titulari precum Fede Valverde, Luis Suarez și Darwin Nunez, selecționata din Uruguay s-a apropiat foarte greu de poarta asiaticilor, iar cea mai mare ocazie a fost o bară a lui Fede Valverde. Diego Godin a lovit și el bara în prima repriză.

Coreea de Sud a irosit și ea o șansă uriașă în prima repriză, dar a fost singura ocazie notabilă a echipei antrenate de Paulo Bento.

Programul celor două selecționate în următoarea etapă:

28 noiembrie 21:00 - Portugalia vs Uruguay

28 noiembrie 15:00 - Coreea de Sud vs Ghana

Ce a fost miercuri la CM 2022 Qatar: Germania, învinsă surprinzător de Japonia / Spania a înscris de 7 ori în meciul cu Costa Rica